Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy z Pawlina obchodzili rocznicę powstania jednostki. Wydarzenie połączono z Gminnym Dniem Strażaka (zdjęcia)

Z udziałem m.in. posła, władz jednostek policji i straży pożarnej w podlubelskiej gminie Konopnica odbyły się Dni Strażaka. Wydarzenie było też świętem dla jednej z jednostek, która obchodziła rocznicę powstania.

W długi weekend majowy w podlubelskiej gminie Konopnica zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 60-lecie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawlinie. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w intencji strażaków odprawioną w kościele w Radawcu Dużym.

Następnie zgromadzeni udali się na plac przed strażnicą w Pawlinie, gdzie odbyło się m.in. wręczenie medali i odznaczeń dla zasłużonych strażaków. Przedstawione zostały okoliczności powstania oraz jej historia. Nie zabrakło też przemówień zaproszonych gości.

Wśród nich byli m.in. poseł Jan Łopata, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie mł. bryg. Rafał Goliszek, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie w stanie spoczynku st. bryg. Mirosław Hałas, Dowódca jednostki PSP w Bełżycach mł. bryg. Adam Pietrzak, komendant Komisariatu Policji w Bełżycach nadkom. Krzysztof Krasnowski, zastępca Komendanta II Komisariatu Policji w Lublinie nadkom. Mariusz Koper, gminny kapelan strażaków ks. Marcin Turowski a także władze gminy Konopnica z wójtem Mirosławem Żydkiem na czele.

Nie zabrakło również przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Konopnica. W uroczystościach wzięły udział również dwa poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych jednostek spoza terenu gminy, a dokładnie z OSP Matczyn-Wojcieszyn i Czółna.

(fot. Małgorzata Sulisz)

3 komentarze

  1. Dzieś na jakiejś wsi ksiądz pokropił strażaków, gmina przyjęła uchwałę anty LGBT i teraz wielki płacz że w Parlamencie Europejskim debata nad ograniczaniem praw człowieka w Polsce oraz wstrzymaniem funduszy. Tak to prawda to co powiedział były Prezydent Komorowski, ” zgoda buduje niezgoda rujnuje”, a pis podzielił oj podzielił Polaków na gorszy sort i tych spod znaku kościoła ”prawdziwych Polaków”. SIC

  2. Niezła impreza zamknięta.

  3. A gdzie OSP MOTYCZ ??? Czy już słuch zaginął – coś ta jednostka nie pokazuje się – Czy ZLIKWIDOWALI ???

Z kraju