Strażacy przez trzy dni walczyli z pożarem lasu na powierzchni kilku hektarów (zdjęcia)

W ciągu ostatnich dni strażacy w regionie walczyli głównie z pożarami lasów i traw. W miniony czwartek straż pożarna z powiatu lubartowskiego gasiła pożar lasu na powierzchni 5 hektarów.

W miniony czwartek do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Antoniówka w gminie Ostrówek. Po dojechaniu pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że ogniem objęte jest poszycie leśne, a wiatr powodował szybkie rozprzestrzenianie się ognia.

Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP. W działaniach gaśniczych uczestniczyło ponad 20 zastępów i trwały one o późnych godzin wieczornych. Warunki pogodowe, między innymi występujący silny wiatr, brak opadów sprawiły, że działania polegające na dogaszaniu pojedynczych zarzewi ognia były kontynuowane jeszcze przez dwa kolejne dni.

Główny udział w powierzchni lasu objętego pożarem stanowiła własność osób prywatnych. W mniejszym stopniu straty powstały również w lasach Nadleśnictwa Lubartów. Łączna powierzchnia powstałego pożaru to 5 ha.

W działaniach gaśniczych brały udział zastępy :2 JRG Lubartów, JRG Radzyń Podlaski, JRG Parczew, OSP Ostrówek, OSP Kamienowola, OSP Leszkowice, OSP Niedźwiada, OSP Dębica, OSP Tarkawica, OSP Wólka Rokicka, OSP Abramów, OSP Jeziorzany, OSP Ostrów Lubelski, OSP Antoniówka, OSP Kamionka, OSP Czemierniki, OSP Bełcząc, OSP Wierzchowiny, OSP Siemień, OSP Branica Radzyńska Kolonia i OSP Juliopol.

(fot. KP PSP Lubartów)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Samo się na pewno nie zapaliło

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS