Strażacy po powrocie z akcji znaleźli kartkę za wycieraczką. Kierowca przeprasza, że na nich trąbił

Śpieszyli się, żeby jak najszybciej dotrzeć do remizy i wyjechać do akcji. Kierowca, który zauważył jadące zbyt szybko auto, użył klaksonu. Niebawem zorientował się, że trąbił na strażaków. Postanowił ich przeprosić. Teraz strażacy z Konopnicy dziękują mu za zrozumienie.

O tym, jak ważna jest w przypadku akcji ratunkowych każda sekunda, wszyscy powinni doskonale wiedzieć. O ile zawodowi strażacy pełnią dyżur w jednostkach i w kilkadziesiąt sekund gotowi są do wyjazdu, to strażacy ochotnicy, po otrzymaniu zgłoszenia, muszą dotrzeć do swojej strażnicy. Zazwyczaj towarzyszy temu pośpiech spowodowany potrzebą jak najszybszego wyjazdu do pożaru, wypadku, czy też innego wezwania. Im szybsza reakcja, tym akcja gaśnicza jest bardziej skuteczna, a straty wywołane ogniem mniejsze.

W czwartek strażacy z jednostki OSP w Konopnicy, za wycieraczką auta należącego do jednego z druhów, znaleźli nietypową kartkę. Były to przeprosiny od kierowcy, który użył wobec nich klaksonu. Autor przyznał, że nie wiedział, iż ich pośpiech związany był z wezwaniem do akcji.

Jak nam wyjaśniali druhowie z Konopnicy, większość z nich mieszka w pobliżu strażnicy. Po zaalarmowaniu, aby jak najszybciej dotrzeć do remizy i wyjechać do akcji, często korzystają ze swoich prywatnych aut. Dzięki temu po chwili są na miejscu i przesiadają się do wozu bojowego. Często jednak wiąże się to z koniecznością szybkiej jazdy, czy to ul. Raszyńską, czy też drogami gminnymi, które to znajdują się w pobliżu jednostki OSP. Tak też było w tym przypadku. Jednocześnie dziękują kierowcy skody, za ten miły gest i zrozumienie.

(fot. OSP Konopnica)

Zobacz również

34 komentarze

  1. No i ciekawy jestem o ile przekroczyl predkosc, o 20 czy 60kmh,bo jest roznica a kierowca ktory jedzie za piratem i trabi (bo chyba musial jechac za nim by go strabic?) nie jest dla mnie w pelni wiarygodny emocjonalnie.

  2. DAMSKIE PISMO !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności