Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy po powrocie z akcji znaleźli kartkę za wycieraczką. Kierowca przeprasza, że na nich trąbił

Śpieszyli się, żeby jak najszybciej dotrzeć do remizy i wyjechać do akcji. Kierowca, który zauważył jadące zbyt szybko auto, użył klaksonu. Niebawem zorientował się, że trąbił na strażaków. Postanowił ich przeprosić. Teraz strażacy z Konopnicy dziękują mu za zrozumienie.

O tym, jak ważna jest w przypadku akcji ratunkowych każda sekunda, wszyscy powinni doskonale wiedzieć. O ile zawodowi strażacy pełnią dyżur w jednostkach i w kilkadziesiąt sekund gotowi są do wyjazdu, to strażacy ochotnicy, po otrzymaniu zgłoszenia, muszą dotrzeć do swojej strażnicy. Zazwyczaj towarzyszy temu pośpiech spowodowany potrzebą jak najszybszego wyjazdu do pożaru, wypadku, czy też innego wezwania. Im szybsza reakcja, tym akcja gaśnicza jest bardziej skuteczna, a straty wywołane ogniem mniejsze.

W czwartek strażacy z jednostki OSP w Konopnicy, za wycieraczką auta należącego do jednego z druhów, znaleźli nietypową kartkę. Były to przeprosiny od kierowcy, który użył wobec nich klaksonu. Autor przyznał, że nie wiedział, iż ich pośpiech związany był z wezwaniem do akcji.

Jak nam wyjaśniali druhowie z Konopnicy, większość z nich mieszka w pobliżu strażnicy. Po zaalarmowaniu, aby jak najszybciej dotrzeć do remizy i wyjechać do akcji, często korzystają ze swoich prywatnych aut. Dzięki temu po chwili są na miejscu i przesiadają się do wozu bojowego. Często jednak wiąże się to z koniecznością szybkiej jazdy, czy to ul. Raszyńską, czy też drogami gminnymi, które to znajdują się w pobliżu jednostki OSP. Tak też było w tym przypadku. Jednocześnie dziękują kierowcy skody, za ten miły gest i zrozumienie.

(fot. OSP Konopnica)

34 komentarze

  1. No i ciekawy jestem o ile przekroczyl predkosc, o 20 czy 60kmh,bo jest roznica a kierowca ktory jedzie za piratem i trabi (bo chyba musial jechac za nim by go strabic?) nie jest dla mnie w pelni wiarygodny emocjonalnie.

  2. DAMSKIE PISMO !