Strażacy organizują charytatywny kiermasz. Chcą wspomóc leczenie Wiktorii, która nie może chodzić

W połowie maja, na terenie jednostki OSP Konopnica, znajdującej się tuż przy granicy Lublina, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest pomoc w leczeniu Wiktorii Dyś. Impreza, na którą wstęp jest bezpłatny, skierowana jest do całych rodzin zarówno z terenu gminy Konopnica, jak też z Lublina.

W sobotę 18 maja w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy odbędzie się charytatywny kiermasz, którego celem jest wsparcie zbiórki na leczenie Wiktorii Dyś. Dziewczynka urodziła się w maju 2017 roku jako drugi bliźniak. Przyszła na świat z niezwykle rzadką chorobą – Femoral Facial Syndrome. Wiktoria jest jedyną osobą w Polsce cierpiącą na to wyjątkowo ciężkie schorzenie, które atakuje głównie dolny układ kostny.

Dziewczynka ma szereg wad wrodzonych żeber, kończyn dolnych, miednicy, kolan, stóp, zdeformowane kości udowe. Wymaga intensywnej rehabilitacji, opieki wielu specjalistów, a w przyszłości wielu poważnych operacji. Leczenie ma zostać przeprowadzone w USA, jednak jest niezwykle drogie, gdyż wyceniono je na kwotę ok. 1,5 mln złotych. Dlatego też strażacy z Konopnicy i Marynina postanowili wspomóc rodziców Wiktorii w walce o to, aby dziewczynka nie była skazana przez całe życie na wózek inwalidzki, ból i cierpienie.

Podczas wydarzenia przygotowano szereg atrakcji. O godzinie 10:00 rozpocznie się kiermasz darów i ciast, o 11:00 wystąpi Orkiestra Dęta z Motycza, w południe odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, o godzinie 14:00 strażacy zaprezentują swoje umiejętności ratowania osób poszkodowanych w wypadku drogowym, zaplanowano też licytację przedmiotów i rękodzieł a na koniec prawdziwą potańcówkę z zespołem Free Band. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Będzie m.in. dmuchane miasteczko, trampoliny, animatorzy, przejażdżki konne, fotobudka a także konkursy i zabawy. Na tych, którzy zgłodnieją, czekać będzie grochówka po strażacku, przekąski z grilla, oraz golonka na kapuście.

Jak tłumaczą strażacy, liczą też na pomoc mieszkańców w przygotowaniu wydarzenia, aby było ono jeszcze bardziej atrakcyjne. Każdy, kto posiada w domu nieużywane przedmioty, sprzęt, pluszaki czy zabawki, które to mogą uświetnić kiermasz, mogą je przekazać organizatorom. Można to uczynić w poniedziałki od godziny 19:30 w remizie OSP Konopnica oraz na stacjach paliw BP w Stasinie i Radawcu Dużym. Można też skontaktować się telefonicznie pod nr. 502385628, 514980608, 507217796 lub 504036594 a strażacy sami przyjadą i odbiorą prezenty na aukcję.


(fot. OSP Konopnica)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Brrrawo Prrrezes

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”