Straż Miejska zakupiła samochód przystosowany do chwytania i transportu zwierząt

Lubelska Straży Miejskiej zakupiła nowy pojazd, który wyposażony został w sprzęt do chwytania i transportu zwierząt. Auto będzie wykorzystywane również do dotychczasowych działań Eko-Patrolu.

– W celu sprawnej i szybkiej realizacji licznych zgłoszeń mieszkańców dotyczących błąkających się po ulicach miasta zwierząt, zakupiliśmy nowy pojazd. Jest to samochód marki Volkswagen Transporter, wyposażony w specjalistyczny sprzęt – informuje Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

Pojazd ma na swoim pokładzie m.in.: chwytaki na psy i koty, nosze dla zwierząt, siatki weterynaryjne, klatki pułapki na psy i lisy, smycz z pętlą zaciskową, transportery na zwierzęta, hak na węże, chwytak na węże, pojemniki na gady, ultradźwiękowe odstraszacze oraz kompas GPS.

– Dzięki nowemu wyposażeniu interwencje dotyczące bezpańskich zwierząt pojawiających się na terenie Lublina będą przeprowadzane z jeszcze większą skutecznością niż dotąd – wyjaśnia Ryszarda Bańka.

Pojazd kosztował 178 900 zł i dostarczyła go firma MODUL-SYSTEM Polska Sp. z o.o. z Jaworowa, która była jedynym oferentem. Na auto udzielona jest 24 miesięczna gwarancja.

Eko-Patrol nadal będzie też prowadził dotychczasowe działania pod kątem wykrywania i karania sprawców wykroczeń przeciwko porządkowi i czystości w mieście.

p1110174

2016-11-15 19:11:45
(fot. SM Lublin)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. To teraz straz wylapie wszystkie PSY ?

 2. Zlapcie rzuka

 3. 74 750 zł netto tyle kosztuje taki samochód… chciał bym się dowiedzieć czy ceny wyposażenia to naprawdę drugie tyle ?

  • Skąd takie informacje? Tyle to kosztuje buda trzyosobowa z pustą ramą pod zabudowę!! Za 2-osobowy furgon trzeba zapłacić od 81 150 zł netto (2.0 TDI 84 KM) Dodaj do tego podatek to już masz ok. 100 000zł Teraz wyposaż go w instalację i oświetlenie dla pojazdu uprzywilejowanego to masz ok. 5-10tys.zł , dołóż do tego oklejenie w barwy SM i przyciemnienie szyb to masz ok. 1000zł., zakup sprzęt który wymieniono w artykule, dołóż do tego zabudowę w środku na pace na to wszystko i masz kwotę. Uważasz że dużo zapłacili? Wydaję mi się , że może byś uszczkną na tym ze 20tys.zł ale nie wiemy jak jest dokładnie wyposażone auto, wiec lepiej się nie udzielaj bo już się nie chce słuchać jak ktoś wszędzie widzi przekręt, którego tutaj akurat raczej nie było!!

  • 74750 netto kosztuje wersja podstawowa, nie masz pojęcia o czym piszesz, wystarczy się minimalnie znać na motoryzacji żeby na zdjęciu „odkryć” że jest to wersja „long”, po za tym pewnie klatkę dla zwierząt byś ze szwagrem w stodole pospawał za grosze i ot twoja maszyna do łapania zwierząt.

 4. To nie Straż kupiła tylko miasto kupiło.

 5. Czy tych dwu nożnych zwierząt też ?

 6. Ciekawe czy będą umieli tego sprzętu używać…

 7. Nie kupili. Za swoje tylko za naszą kasę@

 8. Jedyny taki pojazd w kraju, a może i w europie.
  Jak w tytule : „samochód przystosowany do chwytania”

 9. A kiedy Straż Miejska kupi sobie samochód do wożenia pijaków do Izby bo jak na razie to policja przyjeżdża po menela a pogotowie podnosi z chodnika. Jeszcze nie dawno panował na forach taki zachwyt nad rozwojem Lublina i jego wspaniałym prezydentem a tu z leżącymi pijakami nie można sobie poradzić. Dodatkowo na dworcu PKP macie smród jak z wychotka i bród wokół dworca PKS.

  • Zapewne w Bydgoszczy na dworcu PKP pachnie fiołkami, a w okolicach dworca PKS nie leży nawet jeden paproch czy kiep?

 10. samochód przystosowany do chwytania – interesujące

 11. BRAAAAAWO !!! Bo utrzymywanie tej formacji i to jeszcze z naszych podatków jak dotychczas mijało sie z celem. Głownym ich zadaniem powinno być stałe patrolowanie osiedli i nadzorowanie i właściwe dyscyplinowanie właścicieli wszelkich kundli bezkarnie srajacych po trawnikach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki