Straż Miejska zakupiła samochód przystosowany do chwytania i transportu zwierząt

Lubelska Straży Miejskiej zakupiła nowy pojazd, który wyposażony został w sprzęt do chwytania i transportu zwierząt. Auto będzie wykorzystywane również do dotychczasowych działań Eko-Patrolu.

– W celu sprawnej i szybkiej realizacji licznych zgłoszeń mieszkańców dotyczących błąkających się po ulicach miasta zwierząt, zakupiliśmy nowy pojazd. Jest to samochód marki Volkswagen Transporter, wyposażony w specjalistyczny sprzęt – informuje Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

Pojazd ma na swoim pokładzie m.in.: chwytaki na psy i koty, nosze dla zwierząt, siatki weterynaryjne, klatki pułapki na psy i lisy, smycz z pętlą zaciskową, transportery na zwierzęta, hak na węże, chwytak na węże, pojemniki na gady, ultradźwiękowe odstraszacze oraz kompas GPS.

– Dzięki nowemu wyposażeniu interwencje dotyczące bezpańskich zwierząt pojawiających się na terenie Lublina będą przeprowadzane z jeszcze większą skutecznością niż dotąd – wyjaśnia Ryszarda Bańka.

Pojazd kosztował 178 900 zł i dostarczyła go firma MODUL-SYSTEM Polska Sp. z o.o. z Jaworowa, która była jedynym oferentem. Na auto udzielona jest 24 miesięczna gwarancja.

Eko-Patrol nadal będzie też prowadził dotychczasowe działania pod kątem wykrywania i karania sprawców wykroczeń przeciwko porządkowi i czystości w mieście.

p1110174

2016-11-15 19:11:45
(fot. SM Lublin)

18 komentarzy

 1. BRAAAAAWO !!! Bo utrzymywanie tej formacji i to jeszcze z naszych podatków jak dotychczas mijało sie z celem. Głownym ich zadaniem powinno być stałe patrolowanie osiedli i nadzorowanie i właściwe dyscyplinowanie właścicieli wszelkich kundli bezkarnie srajacych po trawnikach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą