690 680 960

Straż Graniczna pomagała teraz płynie rzeka podziękowań

Funkcjonariusze Straży Granicznej pomagali mieszkańcom podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, które odcięły od świata przygraniczne miejscowości. Na kilka dni, po śnieżnych zawiejach i zamieciach, zasypane drogi odcięły od świata dziesiątki gospodarstw i setki mieszkańców. W treści tych podziękowań widać jak bardzo ta pomoc była potrzebna.

Oto niektóre z nich:

KRYŁÓW- STRAŻ GRANICZNA

1 lutego 2014r. ok godzin 1:30 wyjeżdżałem samochodem osobowym wraz z moim sześcioletnim synkiem Kubą z ferii zimowych z miejscowości Kryłów Kolonia do naszego domu do Gdańska. Niestety w tejże samej miejscowości ok godz 1:45 z powodu złych warunków atmosferycznych ( silna zadymka śnieżna ) nasz samochód utkną na nie odśnieżonej drodze w zaspie śnieżnej z której niestety nie mogłem już wyjechać. Ku naszemu zdziwieniu po ok. 10 minutach bezskutecznych staraniach wyjechania z silnie zaśnieżonej drogi przyjechał do nas patrol Straży Granicznej ( jeśli dobrze pamiętam nazwiska to Pan. Leśniak i Koza-Straż Graniczna w Kryłowie ) Panowie z SG przez ponad godzinę w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych ( temperatura powietrza ok. -14 C , silny wiatr ze śniegiem ) odkopywali nasz samochód z zaspy śnieżnej która to z minuty na minutę skutecznie przykrywała nasz samochód.

Gdyby nie pomoc Straży Granicznej z Kryłowa zdrowie moje oraz mojego sześcioletniego synka było by zagrożone.

Chciałbym za pośrednictwem Państwa podziękować 2 panom z SG za kompletnie niespodziewaną o tak późnej nocnej porze bezinteresowną, pełną zaangażowania nocną pomoc.

Jestem wraz z moim synem pod WIELKIM WRAŻENIEM życzliwości, profesjonalizmu, zaangażowania i bezinteresownej pomocy 2 panów z SG z miejscowości Kryłów.

DZIĘKUJEMY

Kuba i Tomasz Szczuccy z Gdańska

Oprócz tych prywatnych podziękowań znalazły się również te oficjalne m.in. od wójta gminy Dołhobyczów.

2014-02-19 19:16:47
(fot. SG)

Jeden komentarz

  1. Super!
    Kurde uwielbiam czytać miłe wiadomości.
    Tak trzymać!

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas