Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Stracili czas i pieniądze, nabór unieważniono. Przedsiębiorcy zapowiadają manifestację

Zdenerwowani przedsiębiorcy, którym w czwartek udało się złożyć wnioski o wsparcie finansowe, nie zgadzają się z decyzją o unieważnieniu naboru. Jutro mają się zgłaszać do Urzędu Marszałkowskiego żądając wyjaśnień w tej sprawie.

Na poniedziałek przedsiębiorcy z naszego regionu, którym udało się złożyć wnioski w naborze dotyczącym wsparcia na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw, zaplanowali pikietę w Urzędzie Marszałkowskim. Jak już informowaliśmy, nabór wniosków za pomocą systemu internetowego rozpoczął się w czwartek rano. Jednak niebawem pojawiły się pierwsze problemy. Wiele osób nie mogło wejść na stronę, gdzie można było złożyć wniosek. Jak wyjaśniali, pojawiał się komunikat, że strona nie działa. Tym, którym się udało, mieli znowu kłopoty z zalogowaniem się i złożeniem wniosku.

Ostatecznie w godzinach popołudniowych władze województwa lubelskiego podjęły decyzję o anulowaniu naboru. Jak wyjaśniali urzędnicy, problemy dotyczyły stabilności działania systemu LSI2014, które były spowodowane bardzo dużą liczbą użytkowników, którzy jednocześnie pracowali w systemie. Skutkowało to znacznymi utrudnieniami podczas pracy przy przygotowywaniu projektów, wypełnianiu formularza wniosku i dołączaniu załączników.

To wywołało jeszcze większe oburzenie, zwłaszcza u osób, którym udało się złożyć wniosek. Jak nam wyjaśniano, niektórzy spędzili przed komputerem 6-7 godzin co chwila odświeżając stronę. Do tego czas poświęcony na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nie szczędzono słów krytyki, nie brakowało oskarżeń o różnego rodzaju kombinacje a nawet pomysłów, aby całą tą sprawą zainteresować prokuraturę składając zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

-Ludzie stracili pieniądze, czas, utracili zarobek, urlopy, więc uważam, że zwykłe przepraszam Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości Katarzyny Kędzierskiej uważam nie wystarczy – wyjaśnia nam adwokat Karol Wiktor Peret, reprezentujący grupę 1200 przedsiębiorców.

Jak wyjaśniał nam pełnomocnik przedsiębiorców, w poniedziałek od godziny 8 przedsiębiorcy będą ustawiać się przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego, po czym będą składać wnioski o udzielenie informacji o przyczynach awarii, liczby zarejestrowanych wniosków, będą chcieli zobaczyć protokół posiedzenia. Każdy będzie też posiadał Urzędowe Poświadczenie o Złożeniu Dokumentów. Będą też domagać się rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy.

(fot. UMWL)

38 komentarzy

 1. Brawo!!! Ludzie powinni walczyć o swoje!! Mam nadzieję że wszystko się uda!!! Brawo dla Adokata!!

 2. To państwo się dzieli na pobierających socjal, pracowników wiecznie wyzyskiwanych i narzekających na pracodawce i firmę, na właścicieli firm i przedsiębiorców inaczej zwanych wyzyskiwaczami i złodziejami 🙂 Ale jak takiemu pracowitemu pracownikowi zadasz pytanie czemu sam nie założy firmy to Ci powie że mu się nie chcę a na prawdę ma IQ ameby żeby coś takiego zrobić i zaryzykować ale będąc pracownikiem ma 2 mil pomysłów komu się należy podwyżka i czemu on tak mało zarabia XD Kiedyś to się yebnie i ten pies (przedsiębiorcy) pozbędzie się tych pcheł i pasożytów.

 3. przedsiębiorcy, to nie jest w porządku jak się normalnie zalogowałem po 10 i mam poświadczenie złożenia wniosku na 6 stron

 4. chcieliście prawa po kaczemu to macie

 5. nikt wam tyle nie dał co wam pis obieca, płakał i płacić głupi ludzi. Macie swojego jareczka z mateuszem w ziobrem zawsze dziewicą. teraz do najbliższych wyborów odciski wam się na dupach porobią po waszym pisie.
  pewnie kilku kolesi nie zdążyło wskoczyć żeby złożyć wniosek i trzeba było anulować, nie bójcie się te pieniądze miały trafić do odpowiednich osób a nie do byle kogo. jeszcze psiakom na radiowozach napiszą że was chronią i wam pomagają i całkiem dobrze będzie. Proszę ciemnogrodzie macie swój pis. Osobiście uważam że platforma też by chu…a zrobiła, Jak dla mnie wszyscy z popisu powinni zająć sobie bardzo wygodne klimatyzowane pomieszczenia z kratami.

 6. Dofinansowanie dla spryciarzy i znajomków.

 7. fffffffffffffffffff

  przecież ten system lsi jest od 2015 roku dramatem ! tu powinny się zainteresować służby, kto i za co wziął kasę ! ten system jest niestabilny, nieczytelny, łatwo jest utracic dane ,nie zauważyć tego i przez to utracic dofinansowanie. zeby cos zobaczyć trzeba powiększać tysiąc razy.. a spróbujcie wysłać ten wniosek ! dodawanie pakietów, nazewnictwo, miliard niepotrzebnych plików, wgrywanie słowników. tyle lat i do tej pory nic się nie zmieniło…..

 8. wnioskodawca z Lublina

  Dlaczego nikt nie poniesie odpowiedzialności za to co się stało. Niedawno były wypłacone ogromne premie, co również spowodowało ogromne oburzenie społeczeństwa. Za co Ci ludzie dostają pieniądze? Przecież to są publiczne środki, nie można w ten sposób ich marnotrawić!
  Jak zostało zaobserwowane, że coś niepokojącego się dzieje z serwerami kilka dni przed terminem, dlatego też został przełożony na 16 z 15, trzeba było jakoś temu zaradzić. Dział IT powinien dołożyć maszyn, zwiększyć moce obliczeniowe serwerów. Przecież każdy nawet mało ogarnięty informatyk wiedział jak to się skończy. Prawdopodobnie nikt nic nie zrobił. Dlaczego? Przecież ta platforma od kilku lat działa źle i nikt nic z tym nie robi!

  • Mam nawet maila z 14. lub 15.07.2020r. od informatyka z LAWP, że system lsi2014 został zoptymalizowany i kłopoty nie powinny się już pojawiać:)

 9. jak dobrze ze pracuję w korpo i nie muszę być businessmanem po prośbie.

 10. Żenada… ale i działania tego adwokata Karol Peret były całkowiecie nieudolne… Moim zdaniem mecenas Peret zrobił sobie w Lublinie ogromną antyreklamę swoimi nieefektywnymi działaniami… Czy ktoś chciałby takiego adwokata? Ja napewno nie…

Z kraju