Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Stoczek Łukowski: Kontrabanda na terenie posesji

Ponad tysiąc paczek papierosów i 20 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj łukowscy policjanci. Taką ilość kontrabandy przechowywali trzej mieszkańcy powiatu łukowskiego.

-Wczoraj łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, realizując własne ustalenia udali się do jednej z posesji w gminie Stoczek Łukowski. Mieli podejrzenia, że na posesji należącej do 38-letniego mieszkańca gminy przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podejrzenia okazały się uzasadnione. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło ponad 9 tys. zł. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli od mężczyzny 20 tys. złotych w gotówce – informuje asp.sztab. Marcin Józwik z łukowskiej policji.

-W tej samej miejscowości policjanci udali się też do zabudowań 52-latka. W tym przypadku również mieli podejrzenia, że przechowuje on papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na terenie posesji, w kabinie samochodu ciężarowego marki Man policjanci ujawnili ponad 400 paczek papierosów i 2,5 litra. W tym przypadku uszczuplenie należności z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło ponad 6500 zł – dodaje dodaje asp.sztab. Marcin Józwik.

Tego samego dnia w jednej z miejscowości gminy Łuków, u przebywającego tam 39-letniego obywatela Armenii funkcjonariusze zabezpieczyli także 20 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Alkohol ten ukryty był we wnętrzu samochodu marki Fiat. Wprowadzenie do sprzedaży takiej ilości alkoholu spowodowałoby uszczuplenie podatku akcyzowego o kwotę ponad 1000 zł.

Cały nielegalny towar został zabezpieczony. Posiadanie i przechowywanie takiej ilości papierosów oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy jest naruszeniem przepisów karno- skarbowych, za które grozi kara grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

2014-05-16 09:11:55
(fot. KPP Łuków)

2 komentarze

  1. Wniosek z tego jeden – ale za to ważny
    Jak masz większą ilość towaru bez stosownych naklejek, to wścibskich sąsiadów unikaj jak ognia, albo jak wściekłego psa. Do wyboru.
    Bo rychło Cię „przehandlują”, za przymykanie policyjnego oka na ich przestępstwa.

  2. Jak zwykle łapać przestępców to nie ma kto, ale „podejrzenia” okazały się trafne. Szkoda że nie są tacy domyślni jak chodzi o naprawdę poważne sprawy…

Z kraju

Sport