Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

-Ten co stawiał te znaki, był chyba ślepy. Kierowcy śmieją się z drogowców

Od kilku dni nasi czytelnicy zasypują nas informacjami na temat oznakowania na jednej z lubelskich ulic. Trzeba przyznać, że jest to jeden z absurdów drogowych na terenie miasta.

Dobiega końca budowa przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie. Przez ostatnich kilka miesięcy kierowcy byli skazani na liczne utrudnienia w ruchu, zwężenia drogi a nawet objazdy. Za każdym razem zmienia się również oznakowanie, dlatego też poruszając się w tej okolicy warto patrzeć na znaki, zarówno te poziome, jak również pionowe.

Jednak znaki, jakie od kilku dni napotykają kierowcy na skrzyżowaniu ul. Wojciechowskiej i Bohaterów Monte Cassino trudno nazwać niedociągnięciem.

-Postawili dwa znaki, pierwszy informuje, że droga jest z pierwszeństwem przejazdu, drugi, że należy ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Zawsze sądziłem, że osoba, która zajmuje się organizacją ruchu w tego typu miejscach, musi posiadać wiedzę na ten temat. Jak widać, znacznie się myliłem – pisze Kamil.

-Ten co stawiał te znaki, był chyba ślepy. Gdyż jak inaczej wytłumaczyć postawienie obok siebie dwóch, tak wykluczających się znaków drogowych. Ciekawe który kierowca będzie winien, jak dojdzie w tym miejscu do kolizji – dodaje Michał.

Podobnych sygnałów otrzymaliśmy więcej. Jak nam przekazano, w tego typu sytuacjach kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas pokonywania skrzyżowania. Jeżeli już by doszło do zdarzenia drogowego, z dużym prawdopodobieństwem, winnym kolizji będzie osoba zarządzająca tym terenem, bądź też odpowiedzialna za organizację ruchu.

(fot. nadesłane – Mariusz, nadesłane – aplikacja mobilna)
2018-07-01 19:47:27

16 komentarzy

 1. myślę ze to wybryk małolatów.Znak droga z pierwszeństwem jest z podstawa do przenoszenia 😛

  • Dokładnie – jakieś łby przeniosły nie myśląc jakie to może mieć konsekwencje dla bezmyślnego kierowcy…

   • Za takie przenoszenie znakow mozna niezle beknac. Gdy dojdzie do smiertelnego wypadku prokuratura na pewno sie zainteresuje, kto przestawil drugi znak.

    • normalny Bolek

     Ale drogowcy też powinni odpowiadać za niewłaściwe zabezpieczenie oznakowania. Dla przykładu: jeżeli dziecko weźmie niezabezpieczoną broń myśliwego i doprowadzi do nieszczęścia to odpowiada właściciel broni za niezabezpieczenie broni i dopuszczenie do nieumyślnej tragedii.

     • Znak jest chyba państwowy nie ?
      To chyba głowa państwa powinna za to odpowiedzieć co ?

  • Znak z pierwszeństwem jest obowiazujacy. A ustąp powinien być zakryty i jakiś głąb zerwał z niego folie

 2. kierowcy smieja się z drogowcow a ja smieje sie z kierowcow ktorych nie stac nawet na dwudziestoletnia beemke , hehehehe

 3. Po pierwsze – tzw. przedłużenie Bohaterów Monte Cassino ma swoją nazwę (al. Tadeusza Mazowieckiego) i najwyższy czas się do tej nazwy przyzwyczaić.
  Po drugie – postawienie obok starych znaków nowych na innych słupkach i okręconych czarną folią okazało się jak widać marnym pomysłem. Już niektóre folie pozrywane, a nie wiadomo jak długo to potrwa – organizacja ruchu zostanie zmieniona dopiero po otwarciu al. Mazowieckiego. Może dojść do jakiegoś wypadku przez to sprzeczne oznakowanie.

 4. A kiedy w ogóle mają zamiar to otworzyć ??!!

  • właśnie !!!
   kiedy to w końcu oddadzą do użytku ??!!
   miało być w kwietniu a już lipiec jest !!!!

 5. tak, czy siak – liczy się kolejność znaków, a mamy tutaj:
  1. Droga z pierwszeństwem;
  2. Ustąp pierwszeństwa

  A ślepy nie powinien mieć prawka (jak mawia mój niewidomy przyjaciel)

 6. Sensacja normalnie, widać, że ktoś ten znak albo przeniósł albo zerwał z niego folię. Bardzo głupi żart, za który moim zdaniem nie odpowiadają drogowcy.
  A czytelnik Michał to powinien nauczyć się kultury osobistej zanim zacznie kogos upominać, w dodatku nie powinno mówić się ślepy, ale niewidomy.

 7. Znaki znakami ale jakość wykonania to już jest temat. Jadąc od strony Lipniaka i przecinając to skrzyżowanie jest taki zrobiony uskok że zwalniając nawet do 30 km/h przeskakuje się samochodem jeszcze lepiej jak przez te osiedlowe tzw żandarmy. Nie wiem czy to jest celowe, bezmyślne czy ktoś był ślepy ale to jest dramat. Jadąc dalej nowa nawierzchnia też pozostawia wiele do życzenia, mam wrażenie jakby leżała tam od 10 lat a nie miesiąca. Ktoś kto podpisze odbiór tego będzie tak samo ślepy jak wykonawca a ja stwierdzam że ten kraj schodzi totalnie na psy.

 8. Jest nagranie kto dostawił ten znak.

Z kraju