Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Staranował BMW znaki i 11 zaparkowanych aut, potem uciekł. Otrzymał 10 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów

Za spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stanął przed sądem 38-letni Paweł S. z Lublina. Mężczyźnie nie udało się udowodnić prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Został skazany na grzywnę, otrzymał też blisko roczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Przed Sądem Rejonowym Lublin – Zachód zapadł wyrok nakazowy dla 38-letniego Pawła S., oskarżonego o to, że w połowie stycznia 2020 roku na Felinie staranował BMW 11 zaparkowanych samochodów, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jak już informowaliśmy, około godziny 21:30 mężczyzna wyjeżdżał z ul. Lotniczej i wykonywał manewr skrętu w prawo, w Drogę Męczenników Majdanka. Stracił jednak panowanie nad pojazdem i uderzył znajdujący się na wysepce, obok przejścia dla pieszych, słupek z pylonem.

Następnie zaczął poruszać się pod prąd w kierunku Felina. Świadek widząc, że kierowca BMW nie jest w stanie utrzymać prostego toru jazdy, zaczął podejrzewać, że może on być nietrzeźwy. Pojechał więc za nim i postanowił powiadomić o wszystkim policję. W tym czasie kierowca BMW na ul. Franczaka Lalka uderzył w kolejny znak drogowy po czym wjechał na osiedle Felin. Na ul. Jagiellończyka znów stracił panowanie nad pojazdem po czym staranował 11 zaparkowanych samochodów. Uszkodził dwa volkswageny, audi, dwa BMW, forda, suzuki, nissana, citroena oraz dwa ople.

Widząc, że nie ma już możliwości kontynuowania jazdy, porzucił pojazd i uciekł pieszo. W samochodzie zostawił kolegę, który z nim podróżował. Badanie alkomatem wykazało, że pasażer miał dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna wyjaśniał, że zanim ruszyli w drogę spożywali razem alkohol. Potem usnął, więc nie pamięta, co się dokładnie stało. Obudziło go dopiero silne uderzenie.

Policjanci ustalili dane kierującego, którym okazał się mieszkaniec Lublina. Mężczyzna po kilku dniach usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie udało mu się udowodnić prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów, odmówił jednak składania wyjaśnień.

Na podstawie zebranych dowodów sąd uznał, że okoliczności czynu oraz wina mężczyzny nie budzą żadnych wątpliwości. Paweł S. musi zapłacić 4,5 tys. zł grzywny, otrzymał karę 10 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów, zobowiązano go również do zapłaty kosztów sądowych w wysokości 520 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. lublin112.pl)

45 komentarzy

 1. Pewnie ma adwokata albo sędziego w rodzinie. Dziadka za cukierka chcieli wsadzić na 2 lata do mamra a tu 10 miesięcy- śmiech na sali..

  • jak nie potrafili go przez kilka dni namierzyć zanim wytrzeźwiał, to jak udowodnić że pił? na ile go mieli wsadzić za spowodowanie kolizji bez żadnych ofiar? jakby był dobrze poukładany, to by mu pouczenie bez mandatu dali a nie 10 miesięcy

 2. Niezła podpowiedź dla wszelkiej maści opijusów za kierownicą: spowodowałeś po pijaku wypadek – UCIEKAJ !!!
  brawo sądy

  • a gdzie widziałeś, żeby pijany kierowca w stanie, w którym zdołałby uciec, zaczekał na przyjazd policji? każdy kto tylko może próbuje uciec, żadna nowość

 3. Prędzej czy później g… spłynie do szamba. Tam gdzie jego miejsce !

 4. Gość jakby wygrał kilkadziesiąt tysięcy w lotto. Pewnie straty będą kosztować ładną kasę, a klient stracił prawko na 10 miesięcy. Nigdy w życiu nie należy się zatrzymywać po pijaku. Trzeba uciekać. Jak już się nie da samochodem to na nogach, choćby na czworaka. Uciekniesz-wygrałeś. Takie mamy prawo. Trzeba z niego korzystać.

  • Otóż to. Zawsze WARTO UCIEKAĆ, bo nawet jak przyjdą do ciebie choćby pol godziny później, to już sąd nie przyklepie jazdy po pijaku. Można powiedzieć, że alkohol się wypiło po wypadku. Zawsze trzeba uciekać.

  • Sami „znawcy” tematu.
   Ubezpieczyciel ma prawo do regresu w przypadku oddalenia się z miejsca zdarzenia i na pewno skorzysta. Czy ten koleżka zapłaci to już inna sprawa.

 5. Nadzwyczajna kasta rządzi i uczy

 6. no to teraz hulaj dusza piekła nie ma byle sie nie dać złapać i nie składać wyjaśnień – BRAWO
  jakby sie ubezpieczyciel rzucał to go zmieniasz – PROSTE

 7. warto wiać z miejsca…

 8. Bimber …miał rację ładnie s
  Wyhuj…wszystkich nie zapłaci nic.
  ..tojest polska przez małe p….

 9. Lepiej trzeba zrobić zrzutkę dla Pana Pawła.S żeby miał czym jeździć a nie pisacy jakieś głupoty może chłop był w szoku i dla tego uciekł a nie odrazu że pijany,celebryta itd.