Staranował BMW znaki i 11 zaparkowanych aut, potem uciekł. Otrzymał 10 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów

Za spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stanął przed sądem 38-letni Paweł S. z Lublina. Mężczyźnie nie udało się udowodnić prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Został skazany na grzywnę, otrzymał też blisko roczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Przed Sądem Rejonowym Lublin – Zachód zapadł wyrok nakazowy dla 38-letniego Pawła S., oskarżonego o to, że w połowie stycznia 2020 roku na Felinie staranował BMW 11 zaparkowanych samochodów, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jak już informowaliśmy, około godziny 21:30 mężczyzna wyjeżdżał z ul. Lotniczej i wykonywał manewr skrętu w prawo, w Drogę Męczenników Majdanka. Stracił jednak panowanie nad pojazdem i uderzył znajdujący się na wysepce, obok przejścia dla pieszych, słupek z pylonem.

Następnie zaczął poruszać się pod prąd w kierunku Felina. Świadek widząc, że kierowca BMW nie jest w stanie utrzymać prostego toru jazdy, zaczął podejrzewać, że może on być nietrzeźwy. Pojechał więc za nim i postanowił powiadomić o wszystkim policję. W tym czasie kierowca BMW na ul. Franczaka Lalka uderzył w kolejny znak drogowy po czym wjechał na osiedle Felin. Na ul. Jagiellończyka znów stracił panowanie nad pojazdem po czym staranował 11 zaparkowanych samochodów. Uszkodził dwa volkswageny, audi, dwa BMW, forda, suzuki, nissana, citroena oraz dwa ople.

Widząc, że nie ma już możliwości kontynuowania jazdy, porzucił pojazd i uciekł pieszo. W samochodzie zostawił kolegę, który z nim podróżował. Badanie alkomatem wykazało, że pasażer miał dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna wyjaśniał, że zanim ruszyli w drogę spożywali razem alkohol. Potem usnął, więc nie pamięta, co się dokładnie stało. Obudziło go dopiero silne uderzenie.

Policjanci ustalili dane kierującego, którym okazał się mieszkaniec Lublina. Mężczyzna po kilku dniach usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie udało mu się udowodnić prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów, odmówił jednak składania wyjaśnień.

Na podstawie zebranych dowodów sąd uznał, że okoliczności czynu oraz wina mężczyzny nie budzą żadnych wątpliwości. Paweł S. musi zapłacić 4,5 tys. zł grzywny, otrzymał karę 10 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów, zobowiązano go również do zapłaty kosztów sądowych w wysokości 520 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. lublin112.pl)

45 komentarzy

 1. 10 miesięcy ??!!!
  gość się turla ze śmiechu na ten wyrok !
  sądy…..

  • Na układy to i Ziobro nie da rady . Wysoki sondzie , dziękuję za wskazówki jak postępować w takich sytuacjach . Uciekać jak najdalej i najdłużej , a ów skład orzekający niech powiela ten wyrok na innych sprawcach podobnych zdarzeń. Dziękuję jeszcze raz .

  • Ale gosc ma farta, ze prokuratur nie zarzucil mu jazdy po alkoholu. Wtedy na grzywnie by sie nie skonczylo i gosc musialby sam zaplacic za naprawe uszkodzonych aut.

  • Przeciez nic wielkiego nie zrobil. Ja tez czasem jezdze po pijaku.

 2. Tylko nadzieja w firmach ubezpieczeniowych że jak mu policzą składkę za następne OC to mu się nie opłaci mieć własnego samochodu

  • Składkę?
   Regresik mu policzą taki, że się obsra 🙂
   Wiejąc udało mu się wykpić od odpowiedzialności karnej, ale od odpowiedzialności cywilnej nie ucieknie. Już jego własny ubezpieczyciel tego dopilnuje.

 3. A naprawa infrastruktury drogowej i uszkodzonych aut to za wszy…? Za to już płacić nie musi k…s jeden? Same parafialny w tych sądach siedzą i skazują, ku… nòż się w kieszeni otwiera

  • Boże widzisz i nie grzmisz. Dla twojej wiadomosci objaśniam: po to płacisz ubezpieczenie OC, żeby później za takie rzeczy płacił ubezpieczyciel. W tym przypadku koszty napraw będą bardzo duże i jak kolejną składkę ubezpieczyciel wyliczy to koleś stwierdzi tak jak ktoś wyżej napisał, że nieopłacalne dla niego jest posiadanie auta.

   • Za straty zaplaci ubezpieczyciel. Gosc ma tylko grzywne do zaplacenia. Nie ma dowodow, ze byl nietrzezwy i ze celowo uciekl. Mogl byc w szoku i tyle.

    • dlatego ucieczka z miejsca zdarzenia powinna być surowiej karana niż samo spowodowanie zdarzenia pod wpływem…

    • Za straty zapłaci ubezpieczyciel. Ale potem ponieważ sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i co do tego nie ma wątpliwości, i bez znaczenia jest czy był pijany czy nie, ubezpieczyciel zarząda od sprawcy zwrotu kosztów w ramach regresu. I znajomości mogą nie pomóc bo saldo firmy ubezpieczeniowej ma większy priorytet niż znajomości. Koszty strat mogą być dla kierowcy bardziej dotkliwe niż kara.

     • Za straty nie zapłaci ubezpieczyciel – sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, zostanie obciążony kosztami

  • STOP PATOLOGI NA DROGACH

   W sprawie najsztuba sąd miał wątpliwości z jaka prędkością przechodziła przez przejście ponad osiemdziesięcioletnia denatka i dlatego go uniewinnił od zabicia pieszej . Tutaj świadek zeznał że razem pił z kierowcą , ale sąd ma inne zdanie i nie ma na to dowodów . Ciekawe co to za „gwiazda” dla kasty ten ów pan Piotr . Czyżby jakiś celebryta jak najsztub ?

   • Po raz kolejny durny trollu rozpowszechniasz nieprawdziwe informacje. Jaką ku..ą trzeba być,żeby to robić na zlecenie za marne grosze?

    • STOP PATOLOGI NA DROGACH

     Podobną do tej która siada za kółko na bani , rozwala auta i ucieka z miejsca zdarzenia . A potem lata i szuka układów żeby się wybielić .

 4. Widzę musi mieć szerokie znajomości , synalek jakiejś ważnej persony . Wyrok śmiech na sali .

  • Po prostu na BMW stać ludzi bogatych i przedsiebiorczych a nie dziadów na etacie.

   • Na BMW za tysiąc złotych stać nawet gimnazjalistę – z kieszonkowego. Trzeba być naprawdę pustym żeby twierdzić że takie BMW to auto dla bogaczy.

 5. Ubezpieczyciel pokryje szkody i dopier….li taki regres że zapomni że się urodził .

  • Nie sadze zeby zaplacil regres. Gosc jest cwany i ma znajomosci – dogada sie z sedzia i to ubezpieczyciel bedzie musial za wszystko zaplacic.

  • sąd „ustalił” że nie był po pijaku więc i regresu nie będzie, chyba że z tytułu ucieczki

   • Regres bedzie bo ubezpieczyciel nie odpuści za tyle szkód , co powie że w poślig wpadł ? buhahahahahaha

   • Za oddalenie się z miejsca zdarzenia ubezpieczyciel ma prawo do regresu, wątpię żeby nie skorzystał.

 6. Niezawisłe sądy… Przypomnijcie sobie na wyborach kto tu broni tego bagna.

 7. Tylko Francja . Wygoda i bezpieczeństwo.

  Zaraz bimber napisze co o tym wszystkim myśli .

 8. „Nie udało mu się udowodnić prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu”
  Hehe dlatego ja zawsze popieram ucieczki po przypale. No i odmówił składania wyjaśnień. Widać od razu że harakterny, a nie jakiś rozj**us dety. Szacunek dla gościa. Przypał prawie żaden. Tylko musi pewnie zapłacić za szkody, ale tego też można uniknąć jak się nie jest frajerem i wie jak.

 9. i po co uciekać? właśnie po to! uniknął najcięższej odpowiedzialności – kary za spowodowanie kolizji po pijaku i utraty OC.

 10. kolega mowil policjantom ze razem pili a sad ze nie pil to jakas kpina.

  • No i co z tego? Słowo przeciwko słowu. Dowodów brak.

   • słowo przeciwko słowu to po pierwsze. po drugie policjant nie może do protokołu przesłuchać osoby pijanej, musi poczekać aż wytrzeźwieje. a z artykułu wynika, że kolega wsypał kierowcę zaraz po tym jak policja pojawiła się na miejscu zdarzenia i zapytała go co tu się działo

 11. Pewnie ma adwokata albo sędziego w rodzinie. Dziadka za cukierka chcieli wsadzić na 2 lata do mamra a tu 10 miesięcy- śmiech na sali..

  • jak nie potrafili go przez kilka dni namierzyć zanim wytrzeźwiał, to jak udowodnić że pił? na ile go mieli wsadzić za spowodowanie kolizji bez żadnych ofiar? jakby był dobrze poukładany, to by mu pouczenie bez mandatu dali a nie 10 miesięcy

 12. Niezła podpowiedź dla wszelkiej maści opijusów za kierownicą: spowodowałeś po pijaku wypadek – UCIEKAJ !!!
  brawo sądy

  • a gdzie widziałeś, żeby pijany kierowca w stanie, w którym zdołałby uciec, zaczekał na przyjazd policji? każdy kto tylko może próbuje uciec, żadna nowość

 13. Prędzej czy później g… spłynie do szamba. Tam gdzie jego miejsce !

 14. Gość jakby wygrał kilkadziesiąt tysięcy w lotto. Pewnie straty będą kosztować ładną kasę, a klient stracił prawko na 10 miesięcy. Nigdy w życiu nie należy się zatrzymywać po pijaku. Trzeba uciekać. Jak już się nie da samochodem to na nogach, choćby na czworaka. Uciekniesz-wygrałeś. Takie mamy prawo. Trzeba z niego korzystać.

  • Otóż to. Zawsze WARTO UCIEKAĆ, bo nawet jak przyjdą do ciebie choćby pol godziny później, to już sąd nie przyklepie jazdy po pijaku. Można powiedzieć, że alkohol się wypiło po wypadku. Zawsze trzeba uciekać.

  • Sami „znawcy” tematu.
   Ubezpieczyciel ma prawo do regresu w przypadku oddalenia się z miejsca zdarzenia i na pewno skorzysta. Czy ten koleżka zapłaci to już inna sprawa.

 15. Nadzwyczajna kasta rządzi i uczy

 16. no to teraz hulaj dusza piekła nie ma byle sie nie dać złapać i nie składać wyjaśnień – BRAWO
  jakby sie ubezpieczyciel rzucał to go zmieniasz – PROSTE

 17. warto wiać z miejsca…

 18. Bimber …miał rację ładnie s
  Wyhuj…wszystkich nie zapłaci nic.
  ..tojest polska przez małe p….

 19. Lepiej trzeba zrobić zrzutkę dla Pana Pawła.S żeby miał czym jeździć a nie pisacy jakieś głupoty może chłop był w szoku i dla tego uciekł a nie odrazu że pijany,celebryta itd.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online