Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Stadion lekkoatletyczny już gotowy. Na otwarcie zaplanowano szereg wydarzeń

Lublin ma kolejny nowoczesny obiekt sportowy. Przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Piłsudskiego dobiegła końca, a miasto już szykuje się do jego uroczystego otwarcia.

Za dwa tygodnie, w środę 18 października, odbędzie się oficjalne otwarcie przebudowanego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Piłsudskiego w Lublinie. Choć na tym terenie wciąż można zauważyć pracowników, którzy przebudowywali obiekt, to jednak wykonują oni już tylko ostatnie prace porządkowe. Trwają też wymagane przepisami odbiory.

Na nowym stadionie będzie można uprawiać szereg dyscyplin sportowych począwszy od biegów krótko- i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce na wielobojach lekkoatletycznych kończąc. Obiekt został wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W podtrybunie został wkomponowany nowy budynek zawierający m.in. szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

Oficjalne otwarcie stadionu zaplanowano na środę 18 października, jednak już dzień wcześniej wystartuje cykl imprez inauguracyjnych. Wtedy to w otwartym treningu z mistrzami lekkiej atletyki wezmą udział lubelscy uczniowie. Ich trenerami będą Malwina Kopron (rzut młotem), Paulina Guba (pchnięcie kulą), Karolina Kołeczek (bieg przez płotki) i Rafał Fedaczyński (chód sportowy).

W środę, podczas uroczystego otwarcia stadionu, odbędą się zawody w ramach Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin: biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych czy licealiada. W czwartek stadion będzie otwarty w godzinach 16:00-20:00 dla wszystkich mieszkańców Lublina, którzy zechcą zajrzeć w każdy zakamarek obiektu. W piątek odbędzie się otwarty trening dla biegaczy, a w sobotę Test Coopera Lublin 2017 i otwarty trening na trampolinach. Z kolei w niedzielę stadion opanują biegacze, gdyż ze świeżo położonej bieżni zaplanowano start 1. Półmaratonu Lubelskiego.

51

(fot. UM Lublin)
2017-10-05 19:39:24

13 komentarzy

 1. „…trybunę na około 1400 osób…”. Ciekawe, czy wymagane przepisami odbiory zakładają, że trybuny mogą być na te około 1400 osób…

 2. Fajnie… ale czy pogoda dopisze i pozwoli na sensowne otwarcie stadionu?

 3. toru nie bedzie. jak to argumentowano :nie bedziemy budowac dla wąskiej grupy odbiorców. …A nie,czekaj,stadion lekkoatletyczny?! Czyli jednak się da.

  • Tylko, że to wąskie grono odbiorców LA startuje na imprezach rangi mistrzostw Polski i lepiej, a to drugie nie ma żadnych osiągnięć

   • tylko stadion nie spełnia norm 🙂 mogą być tu rozgrywane zawody do rangi wojewódzkiej brak hali do rozgrzewek bo według prezydenta zasłaniała by panoramę Lublina

 4. „Na nowym stadionie będzie można uprawiać szereg dyscyplin sportowych począwszy od biegów krótko- i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce na wielobojach lekkoatletycznych kończąc”
  Czy stadion będzie ogólnodostępny?

  • Wybudowany z naszych podatków, więc powinien być otwarty dla wszystkich amatoró sportu

   • kicha, kwas, kaszana (3w1)

    kierowco – nie łudź się nadzieją, że będziesz tam miał wstęp za fryko.
    Nawet wtedy kiedy wszystko było nasze, płaciliśmy za użytkowanie, korzystanie…
    Tylko jedni mniej, a inni więcej – teraz w demokracji będzie po równo.

 5. Ja obca krajowca być, ale wiedzieć, że w Polska...

  A, dla sporo starszych, moherowych już Obywateli, a zwłaszcza „pań” z kółek różańcowych, nawet o grochówce nie pomyśleli.
  No i o oficjalnym pokropku też!!!
  Pal licho pana generała Budzika, ale zaproście chociaż jakiegoś proboszcza, niech wymamroli stosowne zaklęcia.

  • Zaprawdę powiadam ci. Będzie pokropek i stosowne zaklęcia, żeby obcokrajowcy twojego pokroju omijali ten obiekt z daleka. Mam nadzieję na krzyż przed wejściem, by rozrywkowy kibic nie ubogacił innych na trybunach.

 6. tylko stadion nie spełnia norm 🙂 mogą być tu rozgrywane zawody do rangi wojewódzkiej brak hali do rozgrzewek bo według prezydenta zasłaniała by panoramę Lublina