690 680 960

W środę burze, wyładowania atmosferyczne i silny wiatr

W środę Polska będzie pod wpływem niżu znad Niemiec oraz związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Do większości naszego kraju w dalszym ciągu będzie napływać powietrze wilgotne i chwiejne, co oznacza możliwość rozwoju burz.

W środę nad naszym regionem możemy spodziewać się wystąpienia burz z licznymi wyładowaniami atmosferycznymi, porywistym wiatrem oraz obfitymi opadami. Burze będą wykazywać się dużą aktywnością elektryczną. Nie można wykluczyć silnych wiatrów szkwałowych, ale ich ryzyko jest mniejsze niż w ostatnich dniach. Zjawiska burzowe możliwe są praktycznie przez całą dobę, ale ich największa aktywność jest spodziewana w godzinach popołudniowych i wieczornych.

W czasie burz należy spodziewać się obfitych opadów deszczu.

We wtorek w powiecie biłgorajskim w godzinach popołudniowych przeszła gwałtowna burza z obfitymi opadami deszczu. Oprócz tego wystąpiły opady gradu o średnicy 2cm.

Do podobnych zjawisk może dojść w środę, będą one występować lokalnie, region lubelski objęty jest strefą średniego ryzyka wystąpienia burz.

W czasie wyładowań atmosferycznych zalecamy stosowanie się do zasad bezpieczeństwa, tak aby uniknąć przykrych skutków porażenia piorunem.

2014-07-08 20:02:39
(grafika lowcyburz.pl, prognoza opracowana dzięki współpracy z serwisem lowcyburz.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas