Sprzątasz po swoim psie? Odbierz woreczki na odchody

100 tys. woreczków na odchody do odebrania przez właścicieli czworonogów czeka w Urzędzie Miasta Świdnik. Wystarczy zgłosić się do pokoju 112 i potwierdzić, że jest się mieszkańcem Świdnika, aby otrzymać pakiet 200 sztuk specjalnych toreb.

– Jest to już kolejna akcja wręczania naszym mieszkańcom darmowych woreczków do sprzątania po swoich pupilach – mówi Karol Łukasik, rzecznik prasowy urzędu – Jej celem jest utrzymanie czystości na terenie miasta i za razem zmiana świadomości i nawyków właścicieli w zakresie sprawowania nad nimi szeroko rozumianej opieki.

Z regulaminu utrzymania czystości i porządku uchwalonego w Świdniku wynika że: właściciel zobowiązany jest do natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, trawnikach itp. nieczystości te, umieszczone w szczelnych, nie ulegających szybkiemu rozkładowi torbach lub woreczkach, mogą być wrzucane do koszy śmietnikowych oraz pojemników na odpady zmieszane; postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów przewodników.

Pracownicy ratusza informują również, że rozdawane woreczki są przyjazne środowisku i ulegają całkowitemu rozkładowi w miejscach składowania.

– Woreczki FIBI podlegają biodegradacji – informuje Ilona Kozieł z UM w Świdniku. – Dzieję się tak dzięki dodawanemu do materiału PE-HD komponentu umożliwiającego proces oxy–bioderadacji. Woreczki na psie kupy rozpadają się na wodę, dwutlenek węgla, biomasę oraz pierwiastki śladowe. Po rozłożeniu nie wydzielają metanu – dodaje Ilona Kozieł.

Darmowe woreczki dostępne są również w komendzie Straży Miejskiej przy ul. Hallera oraz w większości gabinetów weterynaryjnych na terenie miasta.

(fot. UM Świdnik)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Juz widzę te tłumu, zatrudnić pracownika i wprowadzić kary .pracownik w pierwszym dniu zarobi na siebie.
  Za samochód w strefie parkowania trzeba płacić, za kupy też można.
  Wszędzie problem psów jest.

 2. Szkoda że Lublin nie robi takich akcji. Ludzi sprzątających po psiakach jest coraz więcej 🙂 Tłumaczyć i edukować, a nie karać kolego Asa.

 3. irbin ,co ty bredzisz ? Co tu jest do tlumaczenia ? Jak z ubikacji wychodzisz ,to też ci trzeba tłumaczyc że masz wodę spuscić i ręce umyć ? Normalnemu kulturalnemu czlowiekowi tlumaczyć nie trzeba ,że po swoim psie się kupy tak samo sprząta …a burak bez kultury i tak nie sprzątnie ,zebyś mu nawet za darmo do domu woreczki na psie kupy przyniósl ,bo jest burakiem ….Codziennie widzę takie buractwo …piesek wali na trawniku ,skończy a burak jakby nigdy nic idzie dalej …

 4. ja po moim nie będę sprzątać bo mój pies ma rozwolninie i wali na rzadko. Jest to bardzo uciążliwe i trza to robić na kolanach.

  • ja nie chcesz sprzątać ” na kolanach” to naucz pieska robić do kuwety…. jak Ty masz rozwolnienie to po sobie nie sprzątasz? a jak Twoje dziecko będzie miało rozwolnienie to nie będziesz sprzątał? tłumaczenia tego typu, że nie bo coś tam, coś tam budzą we mnie tylko pusty śmiech.
   TWÓJ ZWIERZAK = TWOJE OBOWIĄZKI Z TYM ZWIĄZANE … tyle w tym temacie. pozdrawiam ludzi normalnie wychowanych 🙂

 5. Kretyn jesteś i tyle w temacie .. kupa pieska zniknie po pierwszym deszczu A woreczek będzie się rozkłada przez kolejne pół wieku .. więc burak to ty jesteś i
  w dodatku nie doksztalcony ..

 6. A przy okazji urzednik sprawdzi kto podatek za psiaka placi hyhyhy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online