Spotkanie dla przedstawicieli pracodawców i przedsiębiorców z województwa lubelskiego odbędzie się w Lublinie

Jutro w Hotelu Hampton by Hilton w Lublinie odbędzie się spotkanie dla przedstawicieli pracodawców i przedsiębiorców z województwa lubelskiego odbędzie się w Lublinie. Tematem będzie profilaktyka chorób zakaźnych w miejscu pracy.

Jakie korzyści wynikają z profilaktyki chorób zakaźnych w miejscu pracy, jak skutecznie zmniejszyć absencję chorobową i zwiększyć wydajność pracowników, w jakie inicjatywy warto inwestować, na jakie działania możliwe jest uzyskanie środków unijnych w województwie lubelskim oraz jak je pozyskać, a także w jaki sposób przygotować i wdrożyć skuteczny program zdrowotny i jak przekonać pracownika do udziału w tym programie – te właśnie tematy poruszone zostaną podczas konferencji, która odbędzie się we wtorek, 28 listopada br. o godz. 12:00 w Hotelu Hampton by Hilton przy Alei Kompozytorów Polskich 1 w Lublinie. Współorganizatorami spotkania są: Fundacja Aby Żyć we współpracy z Instytutem Medycyny Wsi, Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno- Leczniczym, Izbą Przemysłowo-Handlową w Lublinie oraz Katedrą Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego „Zdrowie-Człowiek- Profilaktyka” i skierowane jest do przedstawicieli pracodawców i przedsiębiorców z całego województwa. Podczas konferencji o Globalnej Strategii Polityki Zdrowotnej i priorytetach dla Polski opowie prof. zw. dr hab. n. med. Teresa Bernadetta Kulik, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie zdrowia publicznego, Kierownik Katedry Zdrowia Publicznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kwestię chorób zakaźnych związanych z działaniem czynników biologicznych w miejscu pracy poruszy dr n. med. Barbara Hasiec, Ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych Dziecięcych SPSW im. Jana Bożego w Lublinie, natomiast temat kształtowania polityki zdrowotnej w zakładzie pracy zreferuje lek. Anna Rutczyńska- Rumińska, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno- Leczniczego w Lublinie.

W konferencji uczestniczyć będzie także adwokat Roman Sygulski, który przedstawi obowiązki pracodawców w zakresie ochrony zdrowia pracowników. W trakcie spotkania poruszony zostanie również temat zagrożeń ze strony chorób
przenoszonych przez kleszcze – podejmie go dr hab. n. o zdr. Angelina Wójcik-Fatla z Zakładu biologicznych szkodliwości zdrowotnych i parazytologii Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodzki, a także ergonomii pracy w zakresie profilaktyki chorób kręgosłupa, który omówi mgr Magdalena Rytych, Kierownik Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są przedstawiciele pracodawców i instytucji, osoby zarządzające zasobami ludzkimi oraz osoby mające wpływ na kształtowanie polityki zdrowotnej w lokalnych społecznościach.

Udział w programie jest bezpłatny.

51

(fot. archiwum)
2017-11-27 23:10:24

2 komentarze

 1. juz im wspolczuje, bylem tam i cala odpowiedzialnoscia moge powiedziec ze jedzenie jest beznadziejne

  • I ta szara elewacja, która sprawia że budynek wygląda bardziej jak pozostałość komuny niż nowo powstały hotel.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)