Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sportowcy trenują w baraku, od lat marzą o normalnych warunkach. Ruszyła budowa nowego obiektu (foto)

Na tą inwestycję od dziesięcioleci czekają lubartowscy taekwondziści, tenisiści i kolarze. W przyszłym roku, ze starego baraku przeniosą się z treningami do nowoczesnej sali sportowej.

Przy ul. Szkolnej w Lubartowie trwają prace związane z budową profesjonalnej sali sportowej. Powstaje ona dla taekwondzistów, tenisistów i kolarzy, którzy od 30 lat czekają, aby trenować w normalnych warunkach. Obecnie ich zajęcia sportowe odbywają się w starym baraku przy ul. Krzywe Koło.

Jak wskazują urzędnicy, pomimo spartańskich warunków, sekcja taekwondo wytrenowała wielu mistrzów Polski, Europy i świata. Sukcesy odnosi też grupa tenisa stołowego, a młodzi kolarze tylko w 2021 roku trzykrotnie stawali na podium Pucharu Polski, w tym raz na pierwszym miejscu.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie budynek z salą sportową i zapleczem. Będzie to obiekt z możliwością podziału na dwie niezależne sekcje przy użyciu wbudowanej ściany mobilnej. We wnętrzu znajdą się urządzenia do ćwiczeń. W jednym czasie z sali będzie mogło korzystać od 70 do 100 osób. Powstanie też m.in. zaplecze socjalne, szatnie, magazyny, pokoje trenerów i sanitariaty. Dodatkowo na parterze znajdzie się część usługowa.

Umowa na realizację obiektu podpisana została wiosną ub. roku a plac budowy przekazano wykonawcy w grudniu. Obecnie prowadzone są prace ziemne. Zadanie realizuje firma Budimak z Panieńszczyzny. Przewidywana wartość całego projektu to blisko 8,9 mln. zł, przy czym miasto otrzymało 8 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu.

Wizualizacje obiektu:

2 komentarze

  1. Na otwarcie wielki turniej tenisa stolowego zrobimy. Należy się Lewartowi jak nic. Roberto Music Team pomoże.

  2. Super że ogrodzili napewno pompa do betonu się zmieści ale przez środek

Dodaj komentarz