Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spora wpadka drogowców. Z ul. Krochmalnej zrobili drogę jednokierunkową (zdjęcia)

Kółko znacznie różni się od kwadratu, zarówno jeżeli chodzi o kształt, jak też znaczenie. Znaki choć podobne, to jednak dla kierowców oznaczają zupełnie co innego.

Kierowcy przejeżdżający przez przebudowywany odcinek ul. Krochmalnej w Lublinie, dostrzegli znaki drogowe, które wprowadzają w błąd i mogą stanowić zagrożenie w ruchu drogowym.

Mianowicie po wprowadzeniu obowiązującej od niedawna nowej organizacji ruchu, pojazdy jadące od strony ul. Jana Pawła II nie mogą skręcać w lewo, w stronę dworce PKP. Konieczne jest zawrócenie na skrzyżowaniu z ul. Wrotkowską i dopiero wtedy można wjechać w ten odcinek ul. Krochmalnej.

Ustawione zostały znaki, mające na celu uświadomienie kierowców o tym fakcie. Tymczasem kierowcy alarmują nas, że zamiast znaków C-5 „Nakaz jazdy na wprost” pojawiły się znaki D3 droga jednokierunkowa. Oba mają białą strzałkę na niebieskim tle, różnią się jednak kształtem. No i oczywiście mają też inne znaczenie.

Spora wpadka drogowców. Z ul. Krochmalnej zrobili drogę jednokierunkową (zdjęcia)

Spora wpadka drogowców. Z ul. Krochmalnej zrobili drogę jednokierunkową (zdjęcia)
(fot. lublin112, nadesłane – Mateusz)

8 komentarzy

 1. Fajnie super

 2. Kuźwa… jeździcie tamtędy ludzie i nie widzicie…

  Ale co się dziwić potem dzwonom na rondzie przy Makro.

  Patrzyta i nie widzita.

 3. Na znaki i tak nikt nie patrzy.

 4. Jaka firma takie oznakowanie drogę też spartaczyli poprawiają jeszcze tylko wiadukt został. A zapom bałem nie zrobią to w terminie

 5. Dzisiaj rano jechałem to jeszcze stał.

 6. Czy za oznakowanie w Lbn nie jest odpowiedzialny ten co pcha dziób do tv codziennie, tzn kielunio? Tak monydże się wypyszcza o remontach, drogach itp. to myślałem że prowadzi nad tym nadzór. Niech ktoś wreszcie te zależności mądrze wyjaśni i odpowiedzialnych za narażenie zdrowia i życia kierowców do proroka i do pudła!

 7. A pisałem wczoraj….

 8. Bo to jeden kierunek; do piekła.

Wiadomości z info112