Spełnią się marzenia czworga dzieci z woj. lubelskiego

W dniach 7-12 sierpnia 2017 podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełnią się marzenia materialne 14 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja z województw: podkarpackiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Razem z przedstawicielami fundacji marzenia będą spełniać wolontariusze z Kanady. Jest to już 63. Podróż Spełnionych Fantazji organizowana przez Fundację Dziecięca Fantazja.

7 sierpnia w godzinach popołudniowych, spełni się fantazja niespełna 10-letniej Gabrysi z Lublina, cierpiącej od urodzenia na genetyczną chorobę – zespół Nijmegen, małogłowie, nawracające infekcje układu oddechowego, atopowe zapalenie skóry, niedokrwistość i cytomegalię. Przeszła transplantację szpiku, a z powodu bardzo słabej odporności musi jeździć do szpitala na comiesięczne kroplówki. Czeka także na usg węzłów chłonnych, które są stale powiększone. Dziewczynka marzy o huśtawce oraz zjeżdżalni, żeby mieć w ogródku swój własny wyśniony plac zabaw.

Wieczorem przedstawiciele fundacji zjawią się w domu 6-letniej Nikoli z Lublina, która do drugiego roku życia była zdrowym, radosnym dzieckiem. Koszmar zaczął się od wirusowego zapalenia gardła, z dnia na dzień było coraz gorzej. W końcu dziewczynka trafiła do szpitala. Gorączka nadal rosła doprowadzając do drgawek, utraty przytomności, w końcu niedotlenienia mózgu. Niemal 2 tygodnie później zdiagnozowano opryszczkowe zapalenie mózgu. Życie Nikoli i jej bliskich zmieniło się diametralnie. 6-latka nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Dziewczynka bardzo potrzebuje bezpiecznego miejsca do spania. Idealny byłby 1-osobowy fotel, który po rozłożeniu zmienia się w łóżko. Nikolka ucieszyłaby się także z piaskownicy z pokrywą.

8 sierpnia w godzinach popołudniowych fundacja odwiedzi 12-letniego Kacpra z Lublina, którego zdiagnozowano, kiedy miał 8 lat. Wcześniej zaczęły się problemy z chodzeniem. Chłopiec był wolniejszy i mniej sprawny niż inne dzieci. Niestety wkrótce okazało się, że dziecko cierpi na bardzo poważną chorobę genetyczną  – dystrofię mięśniową Duchenne’a. Od kiedy Kacprowi zaczęto podawać sterydy, przestał chodzić i od paru lat porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Choroba ma charakter postępujący, dlatego chłopiec wymaga stałej opieki i rehabilitacji. 12-latek marzy, żeby mieć urządzenie 2 w 1, które łączy funkcjonalność laptopa z wygodą i poręcznością tableta. Mógłby na nim oglądać filmy, grać w ukochane gry, rozmawiać z kolegami i mieć go zawsze przy sobie.

9 sierpnia w godzinach południowych spełni się marzenie 8-letniego Filipa z miejscowości Chodel (powiat opolski), który przeszedł ciężką walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną. W trakcie długotrwałego i ciężkiego leczenia chemio oraz radioterapią doszło do wielu powikłań – chłopiec nie porusza się już tak sprawnie jak kiedyś, ma trudności z chodzeniem, w związku z czym jest rehabilitowany. Ma także problemy z serduszkiem oraz układem kostnym. Z powodu złamania kręgów przez wiele miesięcy musiał nosić specjalny gorset ortopedyczny. 8-latek najbardziej na świecie chciałby dostać laptopa, który stałby się narzędziem do nauki i rozrywki.

Gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina. Wszystkie dostępne fundusze są przeznaczane na leczenie i rehabilitację, a na marzenia nie zostanie prawie nigdy. A chore dzieci podobnie jak ich rówieśnicy chcą marzyć i mają marzenia. Obecnie w bazie fundacji na swój magiczny moment czeka ponad 1000 małych podopiecznych. Każdy może pomóc spełnić ich fantazje.

Organizacja Podróży Spełnionych Fantazji jest możliwa dzięki ogromnej pomocy darczyńców i sponsorów – osób prywatnych i firm, które udzielając rabatów lub przekazując darmowe usługi, przedmioty czy też wpłacając darowizny sprawiają, że wiele dziecięcych marzeń staje się rzeczywistością. Na terenie woj. lubelskiego fundację wsparły następujące firmy: Hotel Mercure Lublin Centrum oraz restauracje w Lublinie: Sielsko Anielsko i restauracja w IBB Grand Hotel Lublinianka.

Część marzeń spełni się dzięki prywatnym darczyńcom, którzy wpłacili 1% na rzecz podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację Dziecięca Fantazja i jej podopiecznych można wesprzeć:
– przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
– „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
– przez przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja. W PIT-cie wystarczy wpisać nr KRS: 0000168783
– uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
– polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci, mogą zgłaszać dziecięce marzenia
za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji
www.f-df.pl oraz listownie.

2017-08-04 21:35:26
(fot. ilustr. pixabay.com)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja