Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spada temperatura, na drogach może być niebezpiecznie. Szczególnie w niektórych rejonach województwa

Występujące opady w połączeniu z prognozowanymi przez meteorologów przymrozkami sprawią, że na drogach naszego regionu może być ślisko i niebezpiecznie. Warto zachować ostrożność podczas jazdy.

W wielu miejscach na terenie województwa lubelskiego występują opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mżawki. To wszystko w połączeniu ze spadająca z godziny na godzinę temperaturą sprawia, że na drogach naszego regionu pogarszają się warunki do jazdy.

Zarządcy poszczególnych tras, a dokładnie Dyżurni Zimowego Utrzymania Dróg zapewniają, że na bieżąco otrzymują dane od meteorologów. Dodają, iż temperatura może spaść poniżej zera, co oznacza pojawienie się śliskości oraz w niektórych miejscach również gołoledzi.

Z danych wynika, iż szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, którzy dzisiejszej nocy oraz nad ranem będą podróżować w okolicach miejscowości: Annopol, Borowa, Dołhobyczów, Gołąb, Józefów nad Wisłą, Kodeń, Przytoczno, Szczebrzeszyn, Sławatycze, Stanin, Terespol, Wisznice, Wojcieszków, Włodawa oraz Zwierzyniec. Tam na drogach może być ślisko i niebezpiecznie.

Obecnie cały sprzęt, służący do zwalczania śliskości pozostaje w Obwodach Drogowych. Jednak, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, zostanie skierowany na trasy.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

 1. Apostazy Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

  Warto zachować ostrożność podczas jazdy, ale i myślenie by się przydało…
  Ostrożniej z gejami* gazu i hamulca, większe odstępy, a nie „na zderzaku”, a przede wszystkim, wolniej, qurwq, wolniej…
  Bo zostaniesz przydrożnym zniczem.
  * – słowo zastępcze bo właściwe zostało uznane przez redakcję za obelżywe, wulgarne i komentarz „nie przechodzi”

 2. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

  Szrotmistrze, blacharze, mechanicy, tzw. służba zdrowia i grabarze z cołaskobiorcami – klienci w drodze…