Ten spacer to okazja aby poznać mało znane, nietypowe i często zapomniane rośliny jadalne

W najbliższą niedzielę 2 września odbędzie się kolejny spacer z przewodnikiem po lubelskim Ogrodzie Botanicznym UMCS. Tym razem tematem będą mało znane, nietypowe i często zapomniane rośliny jadalne.

Spacerując po lesie, łące, czy w parku, często można napotkać rośliny, które mają w sobie wiele substancji odżywczych i witamin. Mało kto wie, że niektóre z pospolitych chwastów i kwiatów polnych są nawet dość smaczne. Podobne rośliny można też spotkać we własnym ogrodzie. Wiele z nich dawniej często gościło na stołach, a obecnie mało kto o nich pamięta. Są też takie, które dopiero pojawiają się lub jeszcze nie są znane na polskim rynku.

Będzie można je lepiej poznać podczas kolejnego spaceru z przewodnikiem po lubelskim Ogrodzie Botanicznym UMCS. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę o godzinie 11. Całość potrwa około dwóch godzin. Przewodnik, którym będzie mgr inż. Dorota Misiurek, ma czekać od godz. 10:45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ul. Willowej.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

41

(fot. Dorota Misiurek)

Zobacz również

2 komentarze

 1. niedobrze, czy chodzi o przyzwyczajenie ludzi do roślin alternatywnych (szczaw i mirabelki)? Nie jedźcie wilczej jagody i innych tego typu, może przewodnik wyjaśni, he barszcz Sosnowskiego, nie polecam. Żarty żartami a ludzie jeszcze przejdą na zielarstwo niewiadomego pochodzenia, skoro są takie rarytasy za free. Już były przypadki, że rodzice nakarmili niemowlaka grzybami w kropki…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach