Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę w regionie możliwe burze. Ostrzeżenie o obfitych opadach deszczu

W sobotę w regionie należy spodziewać się lokalnie burz z obfitymi opadami deszczu. Możliwe są także opady gradu, a podczas przechodzenia burz wystąpią silne porywy wiatru.

W sobotę wschodnia część kraju znajdzie się w zasięgu cieplejszego powietrza polarnomorskiego z południa Europy. Z zachodu na wschód Polski przemieszcza się front chłodny. Tuż przed strefą frontową występuje wyraźna zbieżność wiatru, na której formują się burze. Zarówno w formie pojedynczych ośrodków burzowych, jak i też bardziej zorganizowanych struktur wielokomórkowych.

Aktualnie nad Polską obserwuje się powstawanie coraz liczniejszych chmur burzowych. Front chłodny stopniowo wypiera na wschód cieplejsze powietrze i zastępuje chłodniejszym z północno-zachodniego kierunku.

Na Lubelszczyźnie najsilniejsze burze mogą pojawić się nad zachodnią, południowo-zachodnią częścią woj. lubelskiego. Możliwe są one po godzinie 15. Później strefa korzystnych warunków do powstawania burz ma przemieszczać się na wschód województwa.

Podczas zjawisk konwekcyjnych prognozowane są silne, nawalne opady deszczu doprowadzające do podtopień oraz opady gradu o średnicy od 1 cm do 2 cm i wiatru do 80 km/h. Burze zaczną zanikać bliżej godzin wieczornych.

Bieżącą sytuacje możecie śledzić pod poniższym linkiem.

http://lubelscyfanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2017-06-10 14:44:35
(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. A w Lublinie ani kropelka nie spadnie

 2. ta jasne obfite opady deszczu………
  zmienicie tą prognozę, bo zawsze jak zapowiadacie, to nigdy nie ma.

 3. Jest 16.38 gdzie te burze???

 4. Nie będzie

 5. Jak zwykle doszło do Wisły i stop , nad nią się wszystko rozmywa. Obserwuję radary od rana i miałem nadzieję , że coś spadnie , ale chyba się przeliczyłem. Deszcz potrzebny na zaprzedwczoraj , wszystko zaczyna usychać.

 6. No to teraz z czystym sumieniem moge powiedziec, ze prognoza (wiem co to znaczy ;)) LFP nie sprawdzila się! I jak to ktoś wytłumaczy? Albo koledzy mają pecha albo faktycznie są mocnymi amatorami.

  • Czy twoje podniecenie sięgnęło zenitu? Zanurz swój umysł w definicję prognozy i przestań się podniecać.

   • Wyszumiałeś sie już? Prognoza się sprawdza lub nie. Po raz kolejny nietrafiona.

    • Słabe dane masz, bo sprawdzam wnikliwie to co publikują i do tej pory z burzowych prognoz nie sprawdziły się dwie. Także bajaj dalej.

     • Kłap dalej. Pamietasz wszystkie dni jakie były i lecisz u nich z archiwum. Brawo Ty! Jestes wiarygodny tak samo jak Bolek.

 7. Zapisuje wszystko, a ty kłapiesz żeby kłapać. Nic więcej, Żywisz się po prostu hejtowaniem, a ja spisuje dane i weryfikuje.

  • Lubelscy Fani Pogody

   Drogi Andrzeju. Nie tylko my się dzisiaj pomyliliśmy. Nietrafioną prognozę wydało też IMGW, lowcyburz.pl oraz Estofex. Nie zawsze jest możliwość przewidzenia, co się wydarzy. Dlatego specjalnie dla mieszkańców naszego regionu stworzyliśmy zakładkę z aktualnymi danymi radarowymi i burzowymi, aby mogli śledzić sytuację na bieżąco.

   http://lubelscyfanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

   Zauważyliśmy, że sprawia Ci niezwykłą przyjemność hejtowanie naszych prognoz, co jest chamskie. Prognoza jest tylko prognozą dotyczy regionu a nie miasta. Każda sytuacja jest inna. Nie bazujemy na jednym modelu numerycznym i nie skupiamy się na pojedynczym parametrze. Prognoz nie wydajemy od wczoraj. Nawet ludzie, którzy zajmują się tym ponad 30 lat miewają nietrafione prognozy. Czasami na kilkanaście godzin przed wystąpieniem zjawiska nie sposób jest przewidzieć dokładny obszar oraz siłę konwekcji.

   Prognoza jest tylko prognozą, a prognozowanie zjawisk konwekcyjnych jest najtrudniejsze. Zdecydowanie łatwiej prognozuje się opady wielkoskalowe, których najwięcej jest w porze zimowej.

   Jeśli uważasz się za takiego specjalistę z tej dziedziny, to z chęcią zobaczymy Twoje prognozy. Jak pasmakujesz, to zrozumiesz, że prognozowanie burz i ogólnie pogody nie jest proste i nawet ludzie z wieloletnim doświadczeniem trafiają się nietrafione prognozy, za które odpowiadają modele numeryczne.

   To jest tylko pogoda albo aż pogoda.

   Pozdrawiamy, Lubelscy Fani Pogody !

   • LOL, fani pogody hejtuja ze ich pogoda cis nie sprawdziala 😀

   • LFP, gdybyście nie kopiowali żywcem prognoz z IMGW czy od ŁB to może inaczej by to wygladalo i nie trzeba byloby na nich zwalac.

    • Lubelscy Fani Pogody

     Tylko nie kopiujemy prognoz od Polscy Łowcy Burz ani od IMGW. Tworzymy je sami na podstawie danych z modeli numerycznych.

     Ciekawe, co jeszcze wymyślisz, bo oszczerstwa pod naszym adresem są już żenujące a nie śmieszne.

     Pozdrawiamy, Lubelscy Fani Pogody !

  • Powtarzasz się pajacu. Wszystko spisuje, miejscowy społeczniak. Współczuję sąsiadom.

   • Nie możesz się pogodzić z tym, że ktoś ma rację i obrażasz druga osobę. Współczuję ci szczerze, ponieważ nie masz nic mądrego do napisania, oprócz inwektyw pod adresem drugiej osoby. Wstajesz rano i jedyną rzeczą, jaka cie cieszy to wpisanie komentarza w Internecie, takiego aby dowalić komuś, czy słusznie czy nie – to cie nie interesuje. Jesteś w grupie tych komentatorów, których cieszy negatywne komentowanie wszystkiego, czy to jest zgodne z prawdą czy nie – to nie ważne. Śledzę i analizuję prognozy i ich sprawdzalność. Ty natomiast wyśmiewasz się i obrażasz nie mając ku temu dowodów, ponieważ jak u ciebie nie pada lub nie grzmi to prognoza się nie sprawdza. Także czas odświeżyć wiedzę z zakresu geografii i pojęć takich jak prognoza. Wiem, że za chwilę napiszesz kolejny komentarz negatywny pod tym tematem, bo to cię żywi, to cię bawi. Po prostu żal ci, że mam rację.

 8. no cóż, jutro zraszacz w ruch

Z kraju