Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Śmiertelnie potrącił i uciekł. Nie przyznaje się do winy

Kierowca, który jadąc po pijanemu śmiertelnie potrącił pieszego a następnie uciekł z miejsca wypadku nie przyznaje się do winy. Został aresztowany na 3 miesiące.

Krzysztof Z. Zatrzymany przez policję pod zarzutem spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym, stanął przed obliczem prokuratora. Złożył wyjaśnienia jednak nie przyznał się do winy. Ze względu iż zgromadzony materiał dowodowy, jednoznacznie wskazuje na winę mężczyzny, do sądu skierowano wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sędzia przychylił się do stanowiska prokuratury i aresztował oskarżonego na okres 3 miesięcy.

Do wypadku doszło tydzień temu, w sobotę 10 stycznia w Brzeźnicy Bychawskiej w powiecie lubartowskim, w gminie Niedźwiada. Odnaleziono tam leżącego na poboczu mężczyznę. O zdarzeniu powiadomiono pogotowie ratunkowe i policję, jednak okazało się, że pieszy nie żyje. Funkcjonariusze lubartowskiej drogówki, po dokonaniu oględzin ciała, stwierdzili że nosi ono ślady potrącenia. Co więcej, w pobliżu znaleziono elementy auta, które w momencie wypadku zostało uszkodzone. Ofiarą okazał się mieszkający w pobliżu 60-latek.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania auta oraz kierowcy, który potrącił mężczyznę. Podczas penetracji terenu miejscowości, jeden z patroli dostrzegł ślady auta w pobliżu jednej z posesji. Tam stał uszkodzony renault, który nosił ślady uszkodzenia. Dodatkowo ciepły jeszcze silnik wskazywał, ze niedawno ktoś nim się poruszał. -. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, okazał się nim 34-latek, który w chwili zatrzymania miał 2.5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli także uszkodzony samochód marki Renault Megane – informował podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zebrane w aucie ślady wskazują że to właśnie zatrzymany mężczyzna kierował uszkodzonym pojazdem. Elementy znalezione tuż przy ciele ofiary pochodzą zaś właśnie od uszkodzonego auta, które stało na posesji. Prokurator postawił mężczyźnie zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierując pojazdem pod wpływem alkoholu doprowadził on do potrącenia pieszego ze skutkiem śmiertelnym a następnie nie udzielając mu pomocy oddalił się z miejsca wypadku.

Większy widok mapy

(fot. KPP Lubartów)
2015-01-18 18:02:00

11 komentarzy

 1. Krzycho Z*******i brat policjanta,mało tego zięć policjanta na emeryturze,pół życia jeżdżił na podwójnym gazie.Eryka znam już od dawna i to nie ma nic do rzeczy gdyż Eryk zabił człowieka i powinien siedzieć w więzieniu i to na długie lata!! Współczucia dla rodziny zmarłego i dla rodziny sprawcy który zabilł(oprócz brata i teścia którzy go ratują motając w sprawie).Zatrzyma Cię taki policjant i masz 0.22 i jestes przestępcą a prawdziwe przestępstwo i tak zostaje utajnione przez tzw.”plecy”

 2. No to prawo jazdy już ma zabrane dożywotnio obligatoryjnie..

 3. Ten 60 latek też ma rodzinę, myślę, że jak sprawca uniknie kary matacząc, to będzie podlegał „sprawiedliwości ludowej”.
  Kiedyś wyjdzie z domu zdrowy na ciele i umyśle i „zapomni” do niego wrócić, albo samochód przejmie władzę nad draniem, czy jakieś złośliwe drzewo wybiegnie zza zakrętu, może jakiś rów będzie za głęboki…

 4. Marek Lublin przyjedź do Brzeźnicy to porozmawiamy. Nie mieszaj do tego jego rodziny.Jest jak jest ale rodziny nie mieszaj.Siedziałeś w więzieniu? Jak bys siedział to zmienił byś zdanie.

 5. Krzysztof Brzeźnica

  Jak masz odwagę to ujawnij swoje dane skoro piszesz tak o Eryku.

 6. Krzysztof Brzeźnica

  Grabarzu nie widzisz w tym wypadku ani toche winy ofiary ,która siedziała prawie nie przytomna po spożyciu dużej dawki alkoholu .Ty też uważaj na rowy i wychodzące drzewa i przy okazji na ryj .

 7. Janusz z Bogdańca

  [************] się od Eryka

 8. Janusz z Bogdańca

  odezwieszsie czy nie masz odawgi ?

 9. Janusz z Bogdańca

  jestem dostepny w brżeźnicy bychawskiej czekam a ty z kąd pochodzisz? Tarła?

 10. Janusz z Bogdańca

  jak jestes taki cwany toprzyjeć i poytaj o krzyśka g

Wiadomości z info112