690 680 960

Smak jak sprzed lat. W Zamościu odbył się Festiwal Żywności Wolnej od GMO

Celem zorganizowanego w Zamościu wydarzenia było promowanie rodzimych produktów. Przede wszystkim tych, które pochodzą prosto od rolnika oraz lokalnych producentów zdrowej, nieprzetworzonej żywności.

W niedzielę na Rynku w Zamościu odbył się II Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO. Wydarzenie było jednym z elementów Zamojskiej Majówki. Każdy, kto przybył na wydarzenie, miał szanse skosztować oraz zakupić produkty, których smak pamiętają nasi dziadkowie. Oferowana przez rolników czy też małych lokalnych producentów żywność była naturalna, bez sztucznych dodatków, produkowaną tak aby liczyła się jakość a nie ilość. Na straganach znaleźć można było smakowite ekologiczne przysmaki, wędliny, sery, jak też miody i oleje z których słynie okolica. Nie brakowało również rękodzieła. Wieczorem na scenie odbyły się koncerty gwiazd disco-polo.

(fot. lublin112)
2017-05-01 08:00:36

4 komentarze

 1. Nieprzetworzona żywność,fajnie czyli jak chciałem kupić żółty ser,to dostawałem mleko i zrób to sam?

 2. Jezus Chytrus

  mam nadzieję, że żaden cukrzyk nie zażywał insuliny na tym, pożal się boże, kiermaszu bo insulinę produkują organizmy genetycznie modyfikowane.
  Dawno nie widziałem tak ciemnogrodzkiego hasełka promującego „zdrową” żywność.

  Kiedy na tym śmiesznym portalu zaczniecie pisać, żeby nie wychodzić z domów bo chemtrails albo zaczniecie przestrzegać przed szczepionkami ?

 3. Kuszenie ludzi do obżerania się powinno być zakazane, a zdrowej żywności już dawno nie ma, jest tylko mniej szkodliwa

 4. wujek Kleofas

  Czy zdjęcia w galerii były robione aparatem bezglutenowym, bo nie wiem, czy mogę je bezpiecznie otwierać?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas