690 680 960

Ślubowali rzetelnie i uczciwie zdobywać wiedzę, jak też być chlubą rodziców i nauczycieli (zdjęcia)

Blisko dwustu uczniów klas pierwszych mundurowych złożyło ślubowanie. Jak podkreślał dyrektor placówki, wydarzenie to jest jednym z najważniejszych w całym roku szkolnym.

W czwartek w samo południe na dziedzińcu Zamku Lubelskiego odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas mundurowych z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Wzięło w nim udział 185 uczniów z sześciu pierwszych klas: wojskowych, służby celno-skarbowej oraz służby granicznej.

Wszyscy jednocześnie wypowiedzieli rotę, w której ślubowali rzetelnie i uczciwie zdobywać wiedzę, przestrzegać statutu szkoły, kierować się dobrem drugiego człowieka, poszukiwać tego co wartościowe dobre i piękne, być chlubą rodziców i nauczycieli, a także zawsze godnie reprezentować swoją szkołę i ojczyznę.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, poseł Sylwester Tułajew, lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk a także rodzice uczniów.

Jak wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, Wojciech Kalicki, w tym roku do 17 oddziałów uczęszcza 490 uczniów. Mają oni cały pakiet zajęć związanych z edukacją wojskową. W programie są zarówno zajęcia ze sztuk walki, jak też ratownictwa, technik operacyjnych i wielu innych. Absolwenci po zakończeniu nauki trafiają do wielu służb mundurowych.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

 1. Kandydaci na mlodych emerytów.

 2. Sylwek się pojawił , znaczy wybory nadchodzą.

 3. Czy przysięga pan służyć odnowionej Ojczyźnie, stać na straży konstytucyjnego porządku ???

  – BEZAPELACYJNIE do końca jej lub mego !

 4. Ostatni sprawiedliwy

  A jak dziadek mówił że komuna wróci i metody to nie wierzyłem aby patrzeć jak obowiązkowa służba wojskowa wróci bo mięsa armatniego i jeleni będzie brakować

 5. Ale on podaj rękę, dramat.

 6. Jestem za przywróceniem szkolenia trzy miesięcznego w zakresie obronności ojczyzny. Taki czas wystarczy na podstawowe szkolenie bez zbędnych regułek prawnych i wykładów politycznych. Szkolenie teoretyczne 1 m-c i 2 miesiące szkolenia taktycznego z obyciem na poligonie z różnego rodzaju jednostkami broni. Szkolenie powinno obejmować osoby po ukończeniu 21 lat.

 7. Tułajew wyczuł że nie będzie Żuka i od razu wbił się na imprezę.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas