Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sławatycze: Znaleziono rower i czapkę mężczyzny porwanego przez nurt Bugu

Od 17 kwietnia policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej prowadzili poszukiwania 59-letniego mężczyzny, porwanego przez nurt starorzecza Bugu w gm. Sławatycze.

Mężczyzna prowadząc rower, próbował przejść na drugą stronę. Niestety nurt okazał się na tyle silny, że porwał mężczyznę. Do dziś nie udało się go odnaleźć. W tej chwili rodzina szuka zaginionego na własną rękę. W ostatnich dniach został odnaleziony rower oraz czapkę mężczyzny. Służby nie prowadzą już poszukiwań. Po dwóch dobach od wypadku zostały one przerwane.

Przypomnijmy fakty dotyczące nieszczęśliwego zdarzenia

Na lokalnej drodze, w pobliżu miejscowości Parośla nurt rozlewiska Bugu porwał 59-letniego mężczyznę. Jak mówią świadkowie, mężczyzna szedł z rowerem, kiedy silny nurt go przewrócił. Woda, która miała w tym miejscu około 50 cm głębokości zaczęła mu się wlewać do woderów.

Dwóch świadków zdarzenia ruszyło na ratunek. Niestety ponton, którym płynęli w jego stronę miał nieszczelność. Zaczęło z niego schodzić powietrze. Osoby w pontonie same wymagały pomocy. Wdrapały się na drzewo i czekały na ratunek – mówi ratownik biorący udział w akcji.

Około godz. 21 na miejsce przyleciał śmigłowiec z Komendy Głównej z Warszawy. Przy pomocy silnych reflektorów oświetlono teren poszukiwań. Przy jego pomocy podjęto również dwie osoby z tonącego pontonu. Po godzinie maszyna odleciała. W poszukiwaniach udział brały; Straż Graniczna, Straż Pożarna, funkcjonariusze policji. Teren penetrowano łodziami. Niestety pomimo intensywnych działań nie odnaleziono mężczyzny.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o rozwagę i nie wchodzenie na zalane tereny. Miejsce monitorowane jest przez funkcjonariuszy, którzy na łodziach docierają do zabudowań i pomagają mieszkańcom.

Komentarze wyłączone