Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Solidarności: Samochód osobowy wjechał w sarnę

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na al. Solidarności w Lublinie. Samochód osobowy wjechał w sarnę.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17. Przed jadący al. Solidarności samochód osobowy marki seat wbiegła sarna. Kierujący autem nie miał szans na wyhamowanie i pojazd zderzył się ze zwierzęciem. Niestety sarna nie przeżyła uderzenia. Kierowca seata nie odniósł obrażeń i policjanci zakwalifikowali to jako kolizję.

Jak poinformowała nas dyżurna Straży Miejskiej w Lublinie sarna wybiegła od strony ulicy Czechowskiej. Zwierzę wcześniej zauważyli w tym rejonie mieszkańcy, którzy powiadomili Straż miejską oraz Lubelski Animals. Jednak pomimo przeszukania okolicznych terenów sarny nie udało się odnaleźć.

Zwierzę do centrum miasta przyszło najprawdopodobniej wzdłuż rzeki Czechówki, której koryto w większości jest zarośnięte przez krzaki i zarośla. Straż miejska przez ostatnie dni zanotowała kilka przypadków kiedy mieszkańcy zgłaszali obecność saren na terenie miasta. Kilka godzin wcześniej taka interwencja była m.in. na ul. Spółdzielczości Pracy, jednak w większości przypadków zwierzęta oddalają się zanim na miejsce przyjedzie patrol.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Sport