Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Skusiła się na ofertę darmowych słodyczy. Straciła prawie 2 tys. złotych

Pomysłowość oszustów nie zna granic, a przekonała się o tym 26-letnia mieszkanka powiatu opolskiego. Kobieta skusiła się na ofertę słodyczy o krótkim terminie do spożycia. W wyniku działania oszusta straciła z konta prawie 2 tys. złotych.

Mieszkanka powiatu opolskiego w Internecie natrafiła na ofertę oddania słodyczy o krótkim terminie do spożycia. 26-latka zachęcona opisem nawiązała kontakt z osobą wystawiającą ogłoszenie. Potwierdziła ona, że kobieta może otrzymać słodycze, jeśli ureguluje koszty przesyłki kurierskiej w kwocie 12,50 zł.

Sprzedający przysłał 26-latce link, za pomocą którego kobieta miała dokonać płatności za przesyłkę. Kiedy weszła w link, otworzyła się strona łudząco podobna do strony banku, gdzie posiadała konto. Następnie otrzymała wiadomość z banku z kodem, który wpisała w otwartym oknie strony internetowej, by obsłużyć płatność.

Kiedy 26-latka weszła przez przeglądarkę na stronę banku i zalogowała się na swoje konto, okazało się, że została przelana z niego kwota blisko 2 tysięcy złotych.

Kiedy zrozpaczona napisała do sprzedającego, odpisał że nie zamierza oddać pieniędzy, gdyż pobranie tej kwoty z jej konta spowodował kurier. Mieszkanka gminy Chodel postanowiła bliżej przyjrzeć się sprzedającemu po czym znalazła w Internecie komentarze, które upewniły ją, że padła ofiarą oszusta. Wtedy postanowiła powiadomić policję.

(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

  1. i bardzo dobrze, szkoda że nie straciła więcej:)

  2. Takie właśnie łase mamy teraz te „dziewczęta”.

  3. SMSa z banku się nie czyta bo po co

  4. Ale pazerność w tym PiS-owskim ludzie drzemie.

  5. Ludzie ogłupieni Internetem.