Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skradzione auto dostawcze schowali w zaroślach. Złodziej i paser zatrzymani (zdjęcia)

Już po kilkunastu godzinach odnaleziony został pojazd dostawczy, który skradziono w nocy z jednej z lubelskich posesji. Wczoraj zatrzymano mężczyznę, który dokonał kradzieży oraz pasera.

Dość szybko udało się odnaleźć auto, które zostało skradzione z jednej z posesji przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Jak już informowaliśmy, do kradzieży pojazdu marki Scam doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia. Sprawca włamał się do dopiero co wybudowanego domu skąd zabrał kluczyki do auta. Następnie odjechał w nieznanym kierunku.

W samochodzie znajdowały się materiały budowlane: kilka paczek gresu, elementy hydrauliki oraz opakowanie wełny. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ponad 50 tys. zł. Po tym, jak opublikowaliśmy materiał o kradzieży auta, odezwali się nasi czytelnicy, którzy widzieli auto. Dzięki temu udało się określić, w którym kierunku udał się złodziej.

Po kilkunastu godzinach samochód został odnaleziony ukryty w zaroślach w Kazimierzówce koło Lublina. Na posesji nikogo jednak nie było. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Strzyżewice, odpowie za dokonanie włamania i kradzież pojazdu. Natomiast drugi, 37-letni mieszkaniec Lublina, usłyszy zarzut paserstwa.

Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani w policyjnych kartotekach za przestępstwa przeciwko mieniu. Odzyskano również materiały budowlane. Znajdowały się one na jednej z posesji na terenie Lublina. Za kradzież 36-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności, zaś 37-latkowi za paserstwo do 5 lat więzienia.

Skradzione auto dostawcze schowali w zaroślach. Złodziej i paser zatrzymani (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

6 komentarzy

  1. Karać bez litości. 1 zawiasy, 2 zawiasy i kolejne zawiasy aż przestaną kraść.

    • tak i ciągle zawiasy i utrzymywanie z środków podatnika , jedzonko więcej i lepsze niż dostaje się w szpitalach a i tak jak wyjdzie to zacznie kraść bo co mu zrobią najwyżej jak go złapią to pójdzie na 5 lat wakacji ,proponuję strażnika broń ostrą i wygonić tych nierobów do ciężkich robót żeby ten urlop sobie zapamiętał i może pomyślał o normalnej pracy

  2. nie ma za to kryminału więc pójdą kraść dalej żeby zarobić na papugie

  3. Nareszcie można spodziewać się przeczytania dalszego ciągu niektórych przedstawianych tu spraw. Dziękujemy 🙂

  4. ten samochód wygląda jak upośledzony Fiat Ducato, ma ktoś więcej info na jego temat?

  5. Ktoś coś gdzie na tej Kazimirzówce?? warto wiedzieć gdzie złodziejstwo mieszka w sąsiedztwie:)

Z kraju