Skorzystaj z programu MPWiK i przyłącz się do miejskiej sieci kanalizacyjnej

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie czeka do 30 czerwca 2016 r. na wnioski właścicieli posesji z terenu Lublina, którzy chcą podłączyć swoje nieruchomości do miejskiej sieci kanalizacyjnej korzystając z programu „Przyłącz się do nas”.

Realizowany pierwotnie od 1 czerwca 2013 roku do końca 2015 roku program cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym czasie ponad tysiąc właścicieli posesji w Lublinie skorzystało z pomocy MPWiK w ramach programu „Przyłącz się do nas”.

Celem programu „Przyłącz się do nas” jest wsparcie budowy podłączeń do miejskiej sieci kanalizacyjnej. W jego ramach MPWiK Sp. z o.o. proponuje pomoc finansową w budowie podłączeń. Dofinansowanie może wynosić maksymalnie 5 000 złotych brutto i mieć dwie formy: dopłaty w wysokości 140 zł do każdego metra wybudowanego podłączenia lub w wysokości do 45 proc. wartości wykazanej na fakturze za wybudowane podłączenie.

Trzecia forma wsparcia budowy podłączenia realizowana w ramach programu „Przyłącz się do nas” to preferencyjne warunki przygotowania przez MPWiK dokumentacji projektowej podłączenia i wykonania budowy przez przedsiębiorstwo.

Program dedykowany jest dla osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych lub podmiotów działających w ich imieniu, których zabudowane nieruchomości przyłączane są do sieci kanalizacyjnej. Program dotyczy też obiektów użyteczności publicznej.

Informacje na temat programu i jego regulamin są dostępne na stronie internetowej MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie.

2016-02-25 18:12:12
(fot. MPWiK)

6 komentarzy

 1. Swawolny Chichot Losu

  Skończyła się era kiedy obowiązywało hasło:” Czy sie stoi, czy sie leży…”, teraz jak sie chce więcej zarobić, o klienta trzeba zadbać. mili „wododawcy”.

  Kilka lat temu zwróciłem się do szanownego MPWiK z podaniem o rozdzielenie instalacji wodociągowej.
  Chodziło o podpisanie umowy z MPWiK i założenie wodomierza. Instalacja do tej pory działa na zasadzie podlicznika bo urzędasy postawili takie warunki (i cenę), że odechciało mi się natychmiast, albo jeszcze szybciej.

 2. Zgadzam się z tobą ją obecnie mieszkam w jednej z poslubelskiej gmin i place za wodę 3,20 zł nie pamiętam kiedy placilam tyle mieszkając w Lublinie.

  • A ja uważam że te 4,23 za 1000 l wody, którą można pić z kranu to niska cena. Powinno być dwa razy tyle, żeby ludzie bardziej ją szanowali. Nikt nie zwraca uwagi, że nasze zasoby pitnej wody są na poziomie krajów afrykańskich.

 3. Droga redakcjio w tytule jest MWPiK zamiast MPWiK

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin