690 680 960

Skontrolowali niemal 700 kierowców, kilku z nich było pod działaniem alkoholu

Wczoraj puławscy policjanci na drogach powiatu puławskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. W trakcie policyjnej akcji skontrolowano niemal 700 kierowców. Kilku z nich zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu.

Wczoraj rano na drogach powiatu puławskiego policjanci rozpoczęli działania „Alkohol i Narkotyki”. Akcja trwała do późnych godzin nocnych. Mundurowi starali się wyeliminować z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków psychoaktywnych. Eliminowanie tego typu uczestników ruchu drogowego powoduje zmniejszenie liczby zdarzeń na drogach, w których sprawcami są osoby kierujące pod tzw. „wpływem”.

W ramach akcji, puławscy policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących samochodami oraz jednośladami. Zwracali również uwagę czy kierowcy znajdują się w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu, takich jak narkotyki czy inne substancje psychoaktywne.

Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 696 osób. Wśród nich ujawnili 8 kierujących pod działaniem alkoholu, dwóch z nich straciło prawo jazdy. Ponadto mundurowi ujawnili 18 innych wykroczeń w ruchu drogowym, w większości zakończonych mandatami karnymi.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. „mundurowi ujawnili 18 innych wykroczeń w ruchu drogowym” – w 15 minut jazdy, można znacznie więcej dostrzec

    • wystarczy nawet pół godziny postać na dowolnych chodniku, a w tym czasie więcej niż 18 rowerzystów przejedzie rowerem po chodniku

  2. Czyli 6 rowerzystów, albo poniżej 0,2

  3. A ilu rowerzystów jeżdzących chodnikami wykryli? 0?

  4. Kur…..na 700kierowcow tyko kilku po spożyciu. Więc skoro 99%ludzi było ok to poco robić takie akcje? Czy policja sie naprawdę tak nudzi? To może zredukować etaty ? Zmniejszyć wysokie pensje?

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej