Skłamał, że jest zakażony koronawirusem. Wkrótce stanie przed sądem

W miniony piątek w rejonie jednego ze sklepów w Zamościu interweniowały służby ratunkowe. Mężczyzna, który przewrócił się na chodniku oświadczył, że ma koronawirusa. Potem przyznał się, że skłamał.

W miniony piątek ratownicy medyczni otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że przy jednym ze sklepów przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu leży nietrzeźwy mężczyzna, który zasłabł i upadając doznał urazu głowy. Ratownicy zwrócili się o pomoc do policjantów, ponieważ mężczyzna oświadczył, że jest zarażony koronawirusem.

Policjanci ustalając okoliczności w jakich mógł zarazić się koronawirusem dowiedzieli się od niego, że najbliższa jego rodzina wróciła z zagranicy i została objęta kwarantanną, on nie dość, że miał mieć z nimi kontakt, to sam był zarażony. Jednak po chwili wyznał policjantom, że skłamał.

Mundurowi skontaktowali się ze służbą sanitarną oraz jednostką policji właściwą ze względu na miejsce zamieszkania mężczyzny. Chcieli bowiem z całą pewnością wykluczyć jego wcześniejszą wersję. Ustalenia potwierdziły, że mężczyzna kłamał, nie był ani chory, ani objęty kwarantanną, podobnie jak jego bliscy.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala na dalsze bania. Wkrótce 60-latek stanie przed sądem. Wywołanie niepotrzebnej czynności służb chroniących bezpieczeństwo, porządek publiczny lub zdrowie zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywną. Sąd może orzec także nawiązkę do 1000 zł.

(fot. lublin112.pl – ilsutracyjne)

10 komentarzy

 1. Prymityw , jak wielu.

  • Ja tam się nie boję wirusa bo go nie widziałem

   Zadajcie sobie jedno pytanie. A co jeśli się okaże że ma koronawirusa. Po wyglądzie nie poznasz zarażonego. Mamy 21 wiek. Jedyną formą ustalenia są testy. Kwarantanna domowa? Kwarantanna powinna polegać na całkowitej izolacji. Nawet powietrze którym oddycha chory powinno być filtrowane i odkażane. Gdyby w Polsce doszło do epidemii Eboli to ofiary byłyby liczone w setkach tysięcy.

 2. I prawidłowo ,ukarać przykładnie i bolesnie ,może to odstraszy podobnych „żartownisi”

 3. Już to widzę jak dostaje grzywne. Pogrożą palcem i tyle. Tam samo te 30k są nie przestrzeganie kwarantanny. Straszą, a nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś dostał grzywnę. Jak dla mnie to może być i 1000 zł, ale powinna być wykonywana w 100%.

 4. Zakazić go jak tak bardzo chce.

 5. mniejszy prymityw niż ten co się nie przyzna że miał kontakt.

 6. Hehehe. Pewnie do dziś gość ma bekę ze swojego kawału.

 7. Bo w tej specustawie zabrakło jeszcze punktu o bezwzględnej karze nie podlegającej negocjacjom za takie numery. Te p…@#$%^…e PO-KODziarskie sądy i tak będą korzystać z innych paragrafów. Dodatkowo + pokrycie kosztów. Jak nie ma, to do pierdla i odpracowywać właśnie przy chorych, niepełnosprawnych etc. Jak tak parę lat jeden z drugim „bmw” popracuje, to przynajmniej odczuje psychicznie, bo materialnie to można się odbudować.

  Na tych zdemoralizowanych i upadłych umysłowo pasożytów nie ma inne metody. I nie ważne, czy to zwykły człowiek, lekarz (nomen omen), polityk, sędzia etc. Tyle w tym temacie.

 8. mariusz tatary 2

  Dobry kawał.

 9. Nie no. Ewidentnie typowy moher. Wiadomo czyj to elektorat…. To już nikogo nawet nie dziwi co oni wyrabiają.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy