Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sięgnęła po telefon, po chwili skoda dachowała. Pijana kobieta przewoziła dwójkę małych dzieci

Wkrótce przed sądem stanie 38-latka, która kierowała skodą w stanie nietrzeźwości. Kobieta w aucie przewoziła dwójkę małych dzieci, w wieku 2 lat i 5 miesięcy. Mieszkanka gminy Ostrówek zakończyła podróż na dachu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 17 w miejscowości Niewęgłosz w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego na drodze wojewódzkiej. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierująca samochodem osobowym marki Skoda, 38-letnia mieszkanka gminy Ostrówek zjechała do przydrożnego rowu, gdzie doszło do dachowania samochodu. Kobieta tłumaczyła mundurowym, że sięgała po telefon komórkowy, w skutek czego straciła panowanie nad kierowaną skodą.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 38-latka miała w organizmie w chwili zdarzenia ponad 1,5 promila alkoholu. W pojeździe z kobietą podróżowała dwójka jej małych dzieci, w wieku 2 lat i 5 miesięcy.

Wkrótce 38-latka stanie przed sądem i odpowie za swoje postępowanie. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

38-latka musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

10 komentarzy

 1. Posiadanie dzieci obniża OC. Jakas błędna filozofia ubezpieczycieli jak widać na załączonym obrazku

  • Ale tu i tak odzyskają wypłacone pieniądze bo jej się nie należy ubezpieczenie OC, a jak była by trzeźwa to by nie spowodowała wypadku dlatego są niższe ubezpieczenia.

 2. gupia pijaczka

 3. Pisane na kolanie

  Czytając portal 112 nie ma dnia wypadków z udziałem pijanych kierowców. To znaczy jedno ze nie ma skutecznego prawa które powstrzymywalo by przed takim procederem. Idąc dalej obywatele naszego państwa a przede wszystkim ci którzy siadają pod wpływem alkoholu mają w d….ie prawo bo z góry wiedzą że kara która otrzymają jest śmieszna do zagrożenia jakie mogą spowodować po pijaku. I jak w tym przypadku pusta baba dostanie wyrok w zawiasach i odebrane jej będzie prawo jazdy z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów na jakiś tam okres czasu. Skodę się wyklepie lub się sprzeda i kupi auto którym i tak będzie jeździć do sklepu czy w innym celu. Już dawno powino się podwyższyć mandaty a za spowodowanie kolizji czy wypadku zaostrzyć kary. Z jednym zamiarem wykonawstwa tych kar a nie zawiasów. W Polsce pijacy są traktowani lepiej niż inni obywatele którzy nie urozmaicają sobie życia alkoholem. To właśnie ci normalni ludzie fundują z ciężko zarobionych pieniędzy wszelką pomoc społeczna dla pijackich mord którzy nie potrafią utrzymać swych rodzin czy nigdzie nie pracują bo z powodu picia nie nadają się do żadnej pracy. W ostatnim czasie dochodzę do wniosku że ludzie przedsiębiorczy którzy mają świadomość utrzymania własnych rodzin i siebie samych przez rząd są karani tylko dlatego że chcą prowadzić życie w zdrowiu i relacjach rodzinnych zgodnych z normami etycznymi. To ich się karze za to podatkami w celu zapewnienia pijackiej rocie utrzymania opieki medycznej i opieki socjalnej. Tylko w imię partyjnej władzy która obecnie mamy i ich rządom.

  • Tak, ale to nie tylko pijani kierowcy są problemem. Problemem jest OGÓLNE lekceważenie przepisów ruchu drogowego, na które składa się zakaz jazdy pod wpływem. Ale jak ma być inaczej, skoro za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym (czego przyczyną może być alkohol, ale może też nią być jazda z prędkością 3 x ponad dopuszczalny limit albo nieustąpienie pierwszeństwa) można maksymalnie dostać 8 lat, a i tak górna granica nigdy nie jest orzekana?

   Żyjemy w kraju, gdzie za potrącenie pieszego na przejściu dostaje się mandat, o ile tylko pieszy nie odniósł obrażeń powyżej 7 dni. Mandat to kara odpowiednia za zmianę pasa ruchu bez użycia kierunkowskazu, nieprawidłowe parkowanie albo niezatrzymanie się na strzałce warunkowej.

   Ale większość wykroczeń, z które w Polsce policja daje śmiesznie niskie i niewaloryzowane od 27 lat mandaty, powinno kończyć się odebraniem uprawnień i skierowaniem na przymusowe badania psychiatryczne, psychotechniczne i zdrowotne (płatne, oczywiście, z własnej kieszeni), których dopiero pomyślne przejście umożliwiałoby odzyskanie PJ, ale nie wcześniej niż za 3 miesiące.

   Za jazdę pod wpływem w ogóle nie powinno być odpowiadania z wolnej stopy, tylko od razu areszt aż do rozprawy (a nie jak teraz, że nawalonego delikwenta jeszcze policjanci do domu wiozą) i minimum rok pozbawienia wolności. Poza tym, pożegnanie z prawkiem na min. 5 lat i wysoka grzywna. Wtedy by się nauczyli.

 4. Jesteście nie mniej uposledzeni od tej baby. Poza karami, grzywnami, zawiasami nic nie dostrzegacie. Wszystko jest tylko narzędziem do ograniczania naszej wolności, ale na bezpieczeństwo nie ma w żadnego wpływu, tutaj myślenie i mentalność trzeba zmienić. Zresztą po co pisze do ameb…

 5. Dobrze ze wyszło na światło dzienne, że pije i pod wpływem alkoholu opiekuje się dziećmi.
  Rodzina już dawno powinna coś z tym zrobić, ale najlepiej każdy ma to w nosie.
  Nikt nie pomyśli jak te dzieci są wychowywane i zaniedbywane przez te parę alkoholików!
  Dobrze ze to tylko tak się skończyło i jest cień nadzieji, że się obudzą i zaczną żyć jak należy!

 6. Natychmiast odebrać jej te dzieci póki nie jest za późno.

 7. A podczas jazdy zalecane jest korzystanie z komórek mózgowych a nie smartfonów zwanych komórkowymi. I gdzie jest policja, żeby wyłapywać za jazdę z komórką przy głowie? Nieraz widzę jak kurierzy wyjeżdżają z postoju i od razu łapa do ucha.

 8. Efekt 500+ i rządów Pis.

Z kraju