Sandacze, szczupaki i karpie. Kłusownicy wyciągnęli z zalewu pół tony ryb (zdjęcia)

Pół tony ryb udało się wyłowić kłusownikom z zalewu w Nieliszu. Korzystali z pontonu i sieci. Jeden z mężczyzn został zatrzymany na gorącym uczynku, drugiemu udało się uciec.

Wraz ze zbliżającym się okresem przedświątecznym wzrasta aktywność kłusowników. W związku z tym strażnicy rybaccy prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę rzek i zbiorników wodnych. Przynosi to efekty, gdyż ostatnio praktycznie każdego dnia zatrzymywane są osoby, które łowią ryby nielegalnie, bądź też nie stosują się do przepisów dotyczących samego wędkowania.

W nocy z czwartku zatrzymano kłusownika, którzy korzystając z pontonu, za pomocą sieci wraz z kolegą łowił ryby na zalewie w Nieliszu w powiecie zamojskim. Jest to największy zbiornik wodny w województwie lubelskim. W akcji uczestniczyli strażnicy zamojskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Kłusownikom udało się wyciągnąć z wody 500 kg ryb. Były to głównie sandacze, szczupaki, bolenie, karpie i karasie. Funkcjonariusze zatrzymali jednego mężczyznę, drugiemu udało się uciec. Obecnie trwają jego poszukiwania. Policjanci cały czas prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Zatrzymany 61-latek został osadzony w policyjnej celi. Skłusowane ryby PZW przekazało do utylizacji.

(fot. PZW Zamość)

25 komentarzy

 1. No ciężko wytępić tych wieśniaków, ale jest coraz lepiej.

  • O kurczę. Mniejsza o kłusownika – niech idzie do pierdla i na 5 lat, ale zutylizowanie 500 kg ryb woła o pomstę do nieba.

 2. „Skłusowane ryby PZW przekazało do utylizacji.”
  Zagotowałam się tym zdaniem.
  Naprawdę nie ma w Polsce lepszej alternatywy dla tego typu sytuacji?
  Mało jest ludzi potrzebujących, którzy chętnie „zutylizowaliby” te ryby?
  Jest tam jeszcze w PZW ktoś, kto myśli?

  • Niestety taki mamy kraj. Tak krzyczą wszędzie o pomocy dla ubogich ludzi i o głodzie na świecie a wyrzucają PÓŁ TONY ryb. Podobnie jak piekarz chce oddać chleb dla ubogich – lepiej dla niego żeby go wyrzucił niż później kary płacić…dobra zmiana.

   • nie podniecajcie sie że wyrzucą bo te poł tony to raptem okolo 100 ryp każdy straznik weźmie po pare i nic nie zostanie

   • Skleroza nie boli…piekarza ścigało” PO-KO” nie „dobra zmiana” :))

    • Ten piekarz nie wystawiał paragonów i mówił że z tej tony mąki jaka kupuje i wrzuca w koszty to udaje mu się sprzedać kilkanaście bochenków a resztę rozdaje biednym. Skarbówka nie bardzo chciała w to wierzyć, że tak można działać od lat.

 3. zamiast oddać potrzebującym to będą ryby utylizować. bezmózgowie wszechobecne

 4. … okolica raczej biedna … zawiodły fundacje z pomocą żywnościową w tym roku … to fakt … ale żeby tak zmarnować tyle ryb !!! … co za ……. tak zdecydował ?

 5. ryby pewnie zostaną spożyte. natomiast protokół zniszczenia łatwiej sporządzić. ryby trzebaby wypatroszyć, zważyć , przechować , zawołać jakiś sanepid,być może zamrozić i dopiero „urzędowo” przekazać ubogim, fundacji albo komu tam. A tak szybko po sprawie.

 6. Bo umia brac i znaszych pieniedzy rozdawac

 7. Pół tony ryb do utylizacji? A nie lepiej oddać do jakiegoś brata Alberta albo co? Darmowa rybka na święta dla bezdomnych to byłoby coś. W sumie to sam bym przytulił jakiegoś sandacza czy szczupaka

 8. Wiejskie smiecie, mentalnosc wiesniakow bez zmian

 9. Kontroli brak kłusownicy szaleją.

 10. To chyba jakieś stare wieści. Skąd śnieg macie bo chyba nie z tego roku 😂😂😂😂

 11. Utylizacja ryb?
  A nie można było je rozdać? Osobom którym w życiu się nie przelewa?

 12. Kłusowanie to draństwo ale zmarnowanie ,zutylizowanie takiej ilości ryb w kraju gdzie większości ludziom się nie przelewa ,i co chwilę robi się różne zbiórki dla potrzebujących to takie samo draństwo i głupota w czystej postaci.Nienormalny kraj ,nienormalni ludzie.

 13. Użytkownik dróg

  PZW robi to celowo (utylizacja) żeby kara była wyższa, bo najbliższy zakład utylizacji wydaje mi się że jest w Puławach, więc będzie to kosztować krocie, ale marnowanie takiej ilości jedzenia zasługuje na dużo surowszą karę

 14. Użytkownik dróg

  Ktoś powinien się tym zainteresować i potraktować PZW w Zamościu odpowiednio, brawo za skuteczność, tutaj szacun, ale reszta…. 😡

 15. Utylizacja do kupienia na najbliższym targowisku 😅obym się mylił

 16. Roobin(nie hoody)

  A Nielisz to leży na Syberii, że o tej porze tyle śniegu i ryby zamarznięte???To w nocy z czwartku na piątek było tam ok 10 na minusie??? Goście wystrojeni jakby był to środek zimy, a nie początek grudnia. Czyżbym się mylił??? Proszę o sprostowanie, bo jutro wsiadam w,,bolida” i pogonię zobaczyć śnieg w Nieliszu. Jeszcze tej zimy nie widziałem śniegu. Pozdrawiam PZW i gratulacje, ale z tą utylizacją, to przesadziliście. Ja wiem, że za to zapłacą kłusownicy, ale wk……ia mnie marnowanie żywności.

 17. Na Fb niejaki Wietrzyk czy tam Pędziwiatr dumnie się obnosil ze ryby przekazali do utylizacji.
  Ciąg dalszy patologi w zamojskim pzw.
  Mało jest domów dziecka czy innych ośrodków które chętnie by rybą ugoscili tych których nie stać na nią?
  Czy nawet nakarmić zwierzęta w zoo.

 18. sportbiznescompl

  wstyd że przed Świętami ryba drapieżnik który może nawet 3 dni na dworze leżeć i nie zgnije. Jak można tak utylizowawać. marnotrastwo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach