690 680 960

Sandacze, szczupaki i karpie. Kłusownicy wyciągnęli z zalewu pół tony ryb (zdjęcia)

Pół tony ryb udało się wyłowić kłusownikom z zalewu w Nieliszu. Korzystali z pontonu i sieci. Jeden z mężczyzn został zatrzymany na gorącym uczynku, drugiemu udało się uciec.

Wraz ze zbliżającym się okresem przedświątecznym wzrasta aktywność kłusowników. W związku z tym strażnicy rybaccy prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę rzek i zbiorników wodnych. Przynosi to efekty, gdyż ostatnio praktycznie każdego dnia zatrzymywane są osoby, które łowią ryby nielegalnie, bądź też nie stosują się do przepisów dotyczących samego wędkowania.

W nocy z czwartku zatrzymano kłusownika, którzy korzystając z pontonu, za pomocą sieci wraz z kolegą łowił ryby na zalewie w Nieliszu w powiecie zamojskim. Jest to największy zbiornik wodny w województwie lubelskim. W akcji uczestniczyli strażnicy zamojskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Kłusownikom udało się wyciągnąć z wody 500 kg ryb. Były to głównie sandacze, szczupaki, bolenie, karpie i karasie. Funkcjonariusze zatrzymali jednego mężczyznę, drugiemu udało się uciec. Obecnie trwają jego poszukiwania. Policjanci cały czas prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Zatrzymany 61-latek został osadzony w policyjnej celi. Skłusowane ryby PZW przekazało do utylizacji.

(fot. PZW Zamość)

25 komentarzy

 1. Utylizacja ryb?
  A nie można było je rozdać? Osobom którym w życiu się nie przelewa?

 2. Kłusowanie to draństwo ale zmarnowanie ,zutylizowanie takiej ilości ryb w kraju gdzie większości ludziom się nie przelewa ,i co chwilę robi się różne zbiórki dla potrzebujących to takie samo draństwo i głupota w czystej postaci.Nienormalny kraj ,nienormalni ludzie.

 3. Użytkownik dróg

  PZW robi to celowo (utylizacja) żeby kara była wyższa, bo najbliższy zakład utylizacji wydaje mi się że jest w Puławach, więc będzie to kosztować krocie, ale marnowanie takiej ilości jedzenia zasługuje na dużo surowszą karę

 4. Użytkownik dróg

  Ktoś powinien się tym zainteresować i potraktować PZW w Zamościu odpowiednio, brawo za skuteczność, tutaj szacun, ale reszta…. 😡

 5. Utylizacja do kupienia na najbliższym targowisku 😅obym się mylił

 6. Roobin(nie hoody)

  A Nielisz to leży na Syberii, że o tej porze tyle śniegu i ryby zamarznięte???To w nocy z czwartku na piątek było tam ok 10 na minusie??? Goście wystrojeni jakby był to środek zimy, a nie początek grudnia. Czyżbym się mylił??? Proszę o sprostowanie, bo jutro wsiadam w,,bolida” i pogonię zobaczyć śnieg w Nieliszu. Jeszcze tej zimy nie widziałem śniegu. Pozdrawiam PZW i gratulacje, ale z tą utylizacją, to przesadziliście. Ja wiem, że za to zapłacą kłusownicy, ale wk……ia mnie marnowanie żywności.

 7. Na Fb niejaki Wietrzyk czy tam Pędziwiatr dumnie się obnosil ze ryby przekazali do utylizacji.
  Ciąg dalszy patologi w zamojskim pzw.
  Mało jest domów dziecka czy innych ośrodków które chętnie by rybą ugoscili tych których nie stać na nią?
  Czy nawet nakarmić zwierzęta w zoo.

 8. sportbiznescompl

  wstyd że przed Świętami ryba drapieżnik który może nawet 3 dni na dworze leżeć i nie zgnije. Jak można tak utylizowawać. marnotrastwo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!