Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jak doszło do tragicznego wypadku w Parafiance? Rodzina ofiary walczy o prawdę

Wciąż niewiele wiadomo, na temat okoliczności oraz przyczyn tragicznego wypadku w Parafiance, do jakiego doszło pod koniec kwietnia. Zginął w nim kierowca osobowej skody.

Śledczy cały czas pracują nad ustaleniem okoliczności oraz przyczyn wypadku, do jakiego doszło w sobotę 23 kwietnia w miejscowości Parafianka. O godzinie 13.42 na drodze krajowej nr 17 Lublin – Warszawa zderzyły się dwa pojazdy: osobowa skoda z ciężarówką. Na miejscu zginął kierujący samochodem osobowym mężczyzna.

Tuż po zdarzeniu policjanci poinformowali nas, że do wypadku doszło, gdy kierowca skody jadąc w kierunku Warszawy, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, wprost przed poruszającą się z naprzeciwka ciężarówkę z naczepą. Jak ustaliliśmy, do chwili obecnej, utrzymywany jest ten przebieg zdarzenia. Tak podczas przesłuchania zeznawał również obywatel Turcji, kierowca ciężarówki, z którą zderzyła się skoda.

W oficjalną wersję wydarzeń nie wierzą z kolei najbliżsi ofiary. Uważają oni, że przebieg zdarzenia był odwrotny do podawanego. – Informację podano tylko na podstawie zeznań tureckiego kierowcy tira, nazywając to wstępnymi ustaleniami. Byliśmy na miejscu wypadku i po śladach, takich jak ślady opon, rozlane płyny samochodowe, krew, kawałki szyb i części samochodów widać, że do zderzenia doszło z prawej strony pasa po którym poruszał się Paweł – tłumaczą.

Według rodziny ofiary, wszystko wskazuje, że to kierowca ciężarówki nagle zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się ze skodą. Z kolei znajdujące się na prawym pasie i poboczu ślady mogą wskazywać, że kierujący skodą próbował ominąć z prawej strony jadącą wprost na niego ciężarówkę, jednak nie zdążył.

Ponieważ nie ma bezpośrednich świadków zdarzenia, śledczy chcą rozwikłać zagadkę za pomocą analiz zabezpieczonych na miejscu śladów. Kluczową opinię mają też dać biegli specjaliści z zakresu ruchu drogowego. Rodzina ofiary apeluje z kolei do świadków zdarzenia. – Nie wierzę, że na tak ruchliwej trasie, którą przejeżdża tysiące pojazdów, nikt nie widział jak doszło do wypadku – tłumaczył nam przyjaciel zmarłego.

– Prosimy wszystkie osoby o kontakt, pomoże to w rozwikłaniu zagadki śmierci Pawła – dodał. Kontaktować się można bezpośrednio z rodzicami ofiary pod nr telefonu 604 962 620 lub też naszą redakcją.

2016-05-02 20:25:58
(fot. nadesłane Tomek, Michał, Dominik – DZIĘKUJEMY! )

43 komentarze

  1. Widzę że większość wypowiadających się tutaj pochodzi z gimbazy którzy nie znają się na życiu a jedyne co potrafią to godzinami siedzieć na kompie i przeglądając fb wrzucając idiotyczne posty, jeżeli rodzina wierzy w niewinność to bardzo dobrze świadczy o nich, niech walczą Polska policja idzie na łatwiznę bo szkoda im czasu, współczuję im ale popieram niech walczą, trzymam kciuki.

  2. Nie wiem jak było naprawde, ale na miejscu wypadku do dnia dzisiejszego widać ślady hamowania tira znajdujące sie na tzw „marginesie” pasa w kierunku lublina , które schodzą na pas przeciwny i prowadzą do miejsca gdzie zatrzymał się tir.Uwazam ze to moze świadczyć,że jego kierowca zjechał na przeciwny pas juz po zderzeniu ze skodą.Gdyby cieżarówka zjechała przed zderzeniem ślady hamowania powinny być na pasie w strone Warszawy.Ze śladów można wnioskować,że kierowca tira chciał uniknąc zderzenia zjerzdzając na marginnes, a czesci znajdujące sie na pasie po którym jechała skoda wzięły sie stąd, że skoda uderzyła w lewy przód tira i po zderzeniu pozostała na swoim pasie, gubiąc pzostałe części.Taka jest moja opinia.

    • Dobrze prawisz… pytanie tylko czy tatuś z mamusią znają kogoś z obecnej rządzącej frakcji politycznej, bo jak tak to jeszcze będziemy mieli drugi „Smoleńsk” w Parafiance. Rozumiem, że rodzina cierpi, ale każdy normalny człowiek patrząc na zdjęcia nie ma wątpliwości kto zawinił. Być może nie sam kierowca tylko technika, ale to jest bez znaczenia dla przebiegu wydarzeń. Obwinianie kierowcy TIRa o cokolwiek jest totalnie bezmyślne – i tak gość będzie miał pamiątkę z Polski na całe życie.

  3. DX2 przestan wszystkich obrazac bo znowu cie wylacza

  4. Ojoj ale pojazd 😛 Do wytarcia [] to sie twój [] nadaje 😀 ale wiadomo w necie każdy kozak 😛

  5. DX2 ty to lepiej gimbusku idz sb w lola pograć i nie próbój myśleć 😀 nie wychodzi ci to zbyt dobrze 😛

  6. Idź się napić gruszki sandomierskiej pod miejscowy sklep i tam miejscowej tłuszczy wygłaszaj swoje marginalne opinie na temat zdarzeń komunikacyjnych.Możesz przyłączyć się także do komisji(M),która bada zjawiska nadprzyrodzone.

  7. Nie oszukujmy sie szkoda chlopaka i szkoda kierowcy ciezarowki ale ustawienie ciezarowki wskazuje na to ze skoda leciala na czolowke… Kazdy wie jak sie jeździ na warszawe a biala skoda + tablice lesingowe = przedstawiciel ktory jak zwyke sie spieszy tam jest ograniczenie do 70 jak sie nie myle a nikt tam 70 ani 80 nie jedzie