Samochodowy włamywacz z ponad 60 zarzutami. Kradł wszystko co było pod ręką, nawet płyty z bajkami

W nocy z soboty na niedzielę lubelscy policjanci zatrzymali samochodowego włamywacza. Jak się okazało 33-latek ma na swoim koncie ponad 60 kradzieży z włamaniem do pojazdów.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który chodził ubrany na ciemno i zaglądał do zaparkowanych pojazdów w rejonie ul. Sasankowej i Różanej. Mężczyzna miał ze sobą rower, którym się poruszał.

Na miejscu do działania przystąpili kryminalni. Zauważyli opisywanego przez świadków mężczyznę w rejonie ul. Dziewanny. Policjanci znaleźli przy nim duży plecak, a w nim kominiarki, pałkę typu Tonfa, latarkę, rękawiczki i inne przedmioty mogące służyć do dokonywania włamań.

– 33-letni mieszkaniec Lublina został przewieziony na VII komisariat. Mundurowi znaleźli przy nim jeszcze sporo łupów, które ten skradł z włamań do samochodów. W jego zainteresowaniu znalazły się samochodowe nawigacje i uchwyty, radia, breloczki, ale także wszystko to co znalazło się w jego zasięgu, jak np. płyty CD z muzyką czy bajkami dla dzieci, a nawet figurka zwierzaka kosmity – bohatera dawnego amerykańskiego serialu – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Łącznie mężczyzna na swoim koncie ma ponad 60 kradzieży z włamaniem do pojazdów.

– Mężczyzna, notowany już wcześniej w policyjnych kartotekach, włamywal się głównie do aut na terenie dzielnicy Czuby oraz na terenie działania V komisariatu. Dziś 33-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Za powyższe przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Anna Kamola.

Część skradzionych przedmiotów wróciła już do swoich właścicieli.

Pozostałe łupy czekają na odbiór w VII komisariacie. Informacje w tej sprawie można uzyskać pod nr tel.: 81 535 49-20.

2017-08-28 09:44:07
(fot. Policja Lublin)

12 komentarzy

 1. No nareszcie go złapali! Na Onyksowej też szalał. Najgorsze jest to, że burak szyby wybijał. Czasem to, co kradną ma mniejszą wartość, niż szyba którą załatwi. Inna sprawa: nie zostawiać nic cennego na widoku!

 2. ciekawe czy po Alfa ktoś sie zgłosi?

 3. Dobrze że go złapali nam wybił szybę i ukradł radio mam nadzieję że poniesie karę i będzie musiał pokryć straty

 4. i tak go Sąd wypuści i dalej będzie kradł. taki mamy lubelski klimat

 5. Wyslac go do przymusowej pracy a to co zarobi oddac poszkodowanym. J…ć zlodziejskie scierwo!!!

 6. Ponoć zakazane jest publiczne mówienie,że był notowany przez policję,a nie skazany przez sąd.Bo notowany za co niby?Legitymowany,zatrzymywany do kontroli drogowej itp?Muszę go podszkolić co ma zrobić.

 7. szalał już w tamtym roku,na czubach -błonie skradł dwie navi…a policja po 5 dniach umorzyła śledztwo..może teraz w końcu wznowią

 8. A czy sprawdzili jego mieszkanie, piwnice itp. ????

  • być moźe trzeba im to uświadomić?łupów może byc więcej

  • Sprawdzili mu piwnice i mieszkanie ale niczego nie znaleźli,burak pewnie większość rzeczy ukrył w dziupli albo posprzedawał

 9. Zapomnij że ktoś odda ci za szybę jak nie masz AC, miałem kiedyś podobną sytuację i dostałem informacje że za wybitą szybkę mam zakładać mu sprawę cywilną o odszkodowanie. Paranoja, szyba warta ze dwie stówki a łażenia i zmarnowanego czasu nikt nie policzy .

 10. Co z tego ze go zlapali jak większej ilości skradzionych rzeczy policja nie odzyskala i marne są szanse aby kiedykolwiek odszukali,z tego co mi powiedzieli ten burak nic nie chce się przyznać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej