Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Orlen buduje stacje paliw przy S19. Pod koniec wakacji mają być gotowe (foto)

Trwa budowa dwóch stacji paliw przy trasie Lublin – Rzeszów. Przy jezdni w kierunku Rzeszowa powstanie również lokal sieci McDonald’s. Zaplanowano tam również stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Trwa budowa stacji paliw przy drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Od jej otwarcia kierowcy alarmowali, że na całym 150 km odcinku nie ma nigdzie miejsca, aby zatankować auto. Jeszcze poważniej to wygląda dla kierowców poruszających się od strony Warszawy, a następnie jadących autostradą A4 w kierunku Krakowa. Tutaj odcinek bez żadnej stacji paliw ma aż 220 km.

Niebawem ma się to zmienić, gdyż trwa budowa stacji paliw na MOP-ach Obroki. Inwestycję realizuje Orlen. Jak wyjaśnia Łukasz Minkiewicz z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace są już mocno zaawansowane i oba obiekty mają rozpocząć funkcjonowanie na przełomie sierpnia i września. Co ważne, roboty budowlane nie mają wpływu na dostępność toalet, wiat i placów zabaw. Cały czas można z nich korzystać.

Na MOP Obroki Zachód, czyli tym przy jezdni w kierunku Rzeszowa, powstanie również lokal sieci McDonald’s. Po przeciwległej stronie również przewidziano miejsce pod gastronomię. Planowana jest tam także budowa stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Obecnie przy drogach ekspresowych na terenie województwa lubelskiego znajduje się 9 par Miejsc Obsługi Podróżnych. Przy trasie S12 i S17 są to MOP-y Markuszów, Sarny/Niwa Babicka oraz Bystrzejowice/Wierzchowiska a przy S19 Zemborzyce/Radawiec, Obroki, Rudnik, Słodków, Felinów i Janów Lubelski. Większość z nich jednak to tylko parking z toaletą oraz wiatami do odpoczynku. Jedynie na MOP-ach Markuszów znajdują się stacje paliw i restauracje a MOP Sarny połączony jest ze stacją paliw zaś MOP Niwa Babicka z istniejącą wcześniej karczmą.

15 komentarzy

 1. Niedawno pewien rowerofob z krótkimi nóżkami napisał, że skoro rowerzyści mają drogi dla rowerów, to dlaczego mają prawo poruszać się także zwykłymi drogami.
  Dlatego, korzystając z artykułu dotyczącego dróg dla samochodów też zapytam, dlaczego samochodziści poruszają się po zwykłych drogach, skoro mają ekspresówki i autostrady?

 2. I bardzo dobrze, Pazur z Lubartowa będzie miał gdzie zjeść a Macant dobrze wymaca aż szwagry Lotkowi łomot spuszcza….

 3. Myślą po fakcie

 4. Brawo będzie gdzie zatankować.

 5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Niech warszawiakom zgaśnie samochód,niech zostaną bez jeżdżenia i wody na gorącym asfalcie,to wtedy może zaczną szanować ludzi z prowincji w swoim mieście

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Errata- bez jedzenia

  • ORLEN ma mieć O! Shop, gdzie będzie można zamówić hamburgery, kanapki, hot-dogi, wrapy, zapiekanki, pizzę. Z tego, co wiem akurat tam mają też być dania obiadowe. A hamburgery to ORLEN ma bardzo dobre.

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  S19 i S17 to raj ,mopy,stacje paliw,toalety,noclegi,Subway, McDonald’s, Shell,mol,orlen

 8. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  A taki warszawiak czy Kr jak przyjedzie na wieś to jeździ zawraca po terenie prywatnym,narobi kolein i ucieka a swoje miasto warszAwiacy traktują swoję miasto stolicę jak taką enklawę pychy,gdzie nie ma miejsca dla pojazdów z prowincji

 9. Za PiSu nie było potrzebne . Dobrze że Ci włączyli myślenie bo tamci to myśleli tylko co i jak ukraść .

 10. Po jakiego grzyba pchają wszędzie te pseudo-restaurację ze sztucznym jedzeniem?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport