Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły zapisy dzieci do klubu Magiczna Latarnia

Już po raz piąty w Warsztatach Kultury w Lublinie odbędzie się lubelska odsłona Magicznej Latarni. To niezwykły klub, w którym mali kinomani uczestniczą w regularnych, comiesięcznych, całkowicie bezpłatnych seansach filmowych.

Właśnie ruszył nabór do klubu Magiczna Latarnia. Odpowiada on na potrzeby edukacji audiowizualnej bardzo młodego widza, będąc jednocześnie wspaniałą rozrywką. Program dostarcza najmłodszym narzędzi, dzięki którym łatwiej jest zrozumieć oglądane obrazy. Młodzi filmoznawcy uczą się, jak odbierać sztukę audiowizualną, dzięki czemu mogą stać się również aktywnymi i świadomymi twórcami takich przekazów. Każdy pokaz filmowy poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które wprowadzają dzieci w temat prezentowanego filmu.

Już od lutego rozpoczną się comiesięczne pokazy tak doskonałych tytułów jak: „Dzisiejsze Czasy”, „E.T” czy „Nazywam się Cukinia”. W tym sezonie na dzieci czekają także najciekawsze przykłady japońskiego kina niemego oraz produkcje irańskie.

Bezpłatna karta członkowska pozwala dołączyć do klubu wszystkim dziewczynkom i chłopcom w wieku od 6 do 12 lat. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza online do 24 stycznia włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc. Dokładny harmonogram projekcji dostępny jest na stronie Warsztatów Kultury. To już piąta okazja do udziału w lubelskiej odsłonie tej niezwykłej przygody z kinem. Podobną przeżywają dzieci w ponad 100 klubach na całym świecie.

60

(fot. Ignacy Tokarczyk)
2018-01-12 17:26:42

Komentarze wyłączone