Ruszyła rozbiórka drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem (zdjęcia)

W związku z przebudową drogi krajowej nr 74, zamknięte dla ruchu zostały dwa odcinki tej trasy. Kierowcy muszą korzystać z objazdów. Sytuacja taka potrwa co najmniej do końca września.

W poniedziałek rozpoczęły się kolejne prace związane z przebudową drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Wykonawca, którym jest konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza, przystąpił do rozbiórki starej nawierzchni trasy. Zostanie ona dostosowana do standardów drogi klasy GP a jej nawierzchnia będzie wzmocniona, aby bez problemu mogły się nią poruszać ciężkie pojazdy. Droga ma mieć szerokość 7 metrów, utwardzone pobocza, powstaną drogi zbiorcze dla obsługi ruchu lokalnego i odwodnienie. Do tego elementy zwiększające bezpieczeństwo m.in. bariery ochronne i oświetlenie.

W związku z prowadzonymi pracami, wyłączone zostały z ruchu dwa odcinki tej drogi. Pierwszy z nich, o długości ponad 1,3 km, rozpoczyna się na końcu obecnej obwodnicy Frampola i kończy przed kolejnym skrzyżowaniem z drogą lokalną przed Starą Wsią. Drugi ma długość ok. 600 metrów i rozpoczyna się za skrzyżowaniem przed mostem na Białej Ładzie w Starej Wsi i kończy przed skrzyżowaniem z drogą lokalną.

Zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu wyznaczony został objazd. Z Frampola kierowcy muszą kierować się drogą wojewódzką nr 835 do Biłgoraja a następnie drogą wojewódzką nr 858 z Biłgoraja przez Panasówkę i Zwierzyniec do Szczebrzeszyna. Tą samą trasą pojadą kierowcy jadący od strony Zamościa. Objazd ma funkcjonować co najmniej do końca września. Zakończenie prac planowane jest jesienią 2020 roku.

(fot. GDDKiA)

5 komentarzy

  1. Takie wahadła tylko proszenie się o wypadek. Leci sobie kierowca 150km/h, bo droga równa, a pogoda ładna a przed nim zator. I czyja będzie wtedy wina? Znowu kierowcy, bo nie zdążył wyhamować. A samochód nie zatrzyma się w miejscu.

    • franiu, obudź się, trzeba zmienić pieluchę zanim pójdziesz na rowerek…

    • Franiu, jazda w realu to nie to samo co w grze, za kilka lat zrozumiesz,a narazie możesz sobie jeździć ale palcem po mapie.

  2. do franio w kazdej chwili mozesz zginac jak bedziesz tak jezdzil 150km/h 😉

  3. Nie dadzo żyć…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności