Ruszyła kolejna akcja „Wesprzyj Złotówką Zwierzoprzyjaciela”

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne województwa lubelskiego do udziału w akcji „Wesprzyj Złotówką Zwierzoprzyjaciela”.

Akcja „Wesprzyj Złotówką Zwierzoprzyjaciela” odbywa się już po raz drugi. Jej celem jest rozwijanie wrażliwości dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt oraz zebranie funduszy niezbędnych do udzielania pomocy medycznej. Do tego chodzi o zapewnienie schronienia i pożywienia tym z nich, które z powodu ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa poddane są niewyobrażalnym cierpieniom.

Akcja rozpoczęła się 3 października 2016 r. i potrwa do 30 czerwca 2017 r., tak, aby zainteresowane placówki mogły w niej uczestniczyć w dogodnym dla siebie terminie. Objęta jest Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego. Do placówek szkolno – przedszkolnych są wysyłane drogą e-mailową zaproszenia, zachęcające do wzięcia w niej udziału. Udział w akcji polega na przeprowadzeniu przez nauczycieli zajęć dydaktycznych w oparciu o przekazane przez Fundację materiały edukacyjne.

Ukazują one właściwe wzorce zachowań wobec zwierząt oraz działania wolontariuszy podejmowane w celu ratowania życia i zdrowia zwierząt. Materiały są dostosowane do wieku odbiorców, począwszy od dzieci w przedszkolach, aż po uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach Akcji w placówkach, które wezmą udział w akcji, odbędzie się również zbiórka finansowa na rzecz ochrony zwierząt trafiających pod opiekę Fundacji EX LEGE.

– Ratowane przez nas zwierzęta, do czasu adopcji przebywają w domach wolontariuszy, gdzie uczą się na nowo zaufać człowiekowi. Ważne jest nawet najmniejsze wsparcie, bo wrzucając symboliczną kwotę, uczestnicy Akcji razem mogą odmienić los potrzebujących zwierząt, które potrzebują specjalnej karmy, dostosowanej do ich stanu zdrowia oraz kosztownego i zwykle długotrwałego leczenia – wyjaśnia Marta Włosek z Fundacji EX LEGE. Ze szczegółami akcji można się zapoznać tutaj: http://fundacjaexlege.pl/zwierzoprzyjaciel/o-akcji

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

4 komentarze

  1. EX LEGE jedna z najrzetelniejszych fundacji.

  2. czy to nie jest wyciąganie pieniędzy od rodziców poprzez dzieci? Tylko pytam…

  3. Ale żeby to miało jeszcze sens…. przecież empatii nie da się nauczyć,albo się ją ma albo nie.

    • Myślę, zdecydowanie można na poziom empatii wpływać i w znacznym stopniu ją wykształcić u dziecka (bo „nauczyć” to faktycznie nie).

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności