Ruszają prace przy przebudowie drogi. Kilkukilometrowe korki na wjeździe do Lublina

W sporym korku utknęli rano kierowcy jadący od strony Łęcznej do Lublina. Sznur aut kończył się na wysokości Sobianowic. Obecnie sytuacja już się poprawiła, jednak warto się przygotować na codzienne podobne utrudnienia w ruchu.

Kierowcy jadący drogą krają nr 82 od strony Łęcznej do Lublina muszą przygotować się na duże utrudnienia w ruchu. Rano korek zaczynał się w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Sobianowic i sięgał osiedla Borek w Turce. Spowodowane to jest rozpoczynającą się przebudową drogi na wysokości osiedla. Dzisiaj prowadzone były prace związane m.in. z wycinką drzew.

W ramach inwestycji, na odcinku ok. 800 metrów, od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania obu ulic, powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zbudowany zostanie także m.in. oświetlony węzeł przesiadkowy „parkuj i jedź” z 20 miejscami postojowymi, chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych, dwie zatoki autobusowe i oświetlenie drogowe.

Dodatkowo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 82 Lublin – Łęczna z ulicami: Dębową i Świerkową powstanie rondo. Pierwsza z ulic stanowi wyjazd z osiedla, druga zaś do znajdującego się po drugiej stronie jedynego w tej okolicy marketu. Jak wyjaśniają drogowcy, budowa ronda znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu i pozwoli kierowcom wyjeżdżającym z osiedla Borek oraz ul. Świerkowej łatwiej włączyć się do ruchu.

Na początek wykonawca przystąpi do przebudowy m.in. wjazdów w drogę serwisową w okolicach węzła Lublin Tatary i w ul. Bukową, prowadzącą w kierunku os. Borek. Wybudowany zostanie także tymczasowy dojazd do sklepu Biedronka, który poprowadzony będzie ul. Sosnową. Później prace prowadzone będą m.in. w okolicach skrzyżowania, które zostanie zmienione w rondo turbinowe. Planowane zakończenie robót to IV kwartał 2020 roku.

(fot. GDDKiA, Google Maps)

12 komentarzy

 1. 20 miejsc…żenada…

 2. I tak już będzie zawsze, drobnomieszczaństwo z Borka zawsze ma pierwszeństwo.. a drzewa to już od tygodnia leżą wzdłuż trasy

  • A kto dowiezie ludzi do parkingu. Nie ma zorganizowanego transportu na trasie Lublin Łęczna.W chwili obecnej Lecz trans nie jest w stanie,po wyeliminowaniu konkurencji, ogarnąć ten temat.Busy przeładowane nie zatrzymują się na przystankach. Należy przede wszystkim zwiększyć ilość firm przewozowych na tej trasie, bądź zorganizować transport MPK Lublin

  • Ten korek to oni powodują wymuszają pierwszeństwo właśnie. Może trzeba im jakieś kursy doszkalające zorganizować, w ramach osiedlowej integracji mieszkańców.

 3. Jak się spojrzy na niebieskie auto, to wydaje się, że pas ruchu ma szerokość jak na autostradzie. Nie tak się projektuje drogi w obszarze zabudowanym. Ruch należy uspokajać (właśnie np rondami), a nie robić takie autostrady, jak na zdjęciu.

  • HAHA teren zabudowany na wysokości osiedla? Od kiedy? Tak się składa, że teren zabudowany zaczyna się jakieś 500 za osiedlem w stronę Łęcznej. Nie wiesz nie pisz!

  • kierowca bombowca

   Weź Ty sobie ślumoku spowalniacze w przedpokoju załóż i tam sobie zwalniaj ruch. Baran popier..lony

  • „Ruch należy uspokajać (właśnie np rondami), a nie robić takie autostrady, jak na zdjęciu.”
   Uspokajanie ruchu na drodze krajowej? Dość kontrowersyjne.
   Ale i tak będzie „uspokojony” – bo rondo da trochę więcej szans (zgodnych z KDPRD) tym z Borka.
   Jeżeli zaś nazywasz obecny kształt tego skrzyżowania (po jednym pasie w każda stronę plus pasy zjazdowe do skrętu w lewo) autostradą – to znak, że masz ewidentnie nasrane w głowie.
   Co mnie nie dziwi, bo obserwuję twoje wypociny od dłuższego czasu.

 4. To nie jest jedy market. Jest Stokrotka po drugiej stronie. To jedyny dyskont.

 5. To jest beznadzieja nie tylko Lublina lecz całej Polski
  Plany komunikacji powinne powstać jako pierwsze a następnej kolejności ich budowa którą poprzedza wodociągi energatyka itd
  Następnie zezwolenia na budowę mieszczących się tylko w planach zabudowy bez możliwości najmniejszej korekty
  ALE BY TAK BYŁO WYRZUCIC NA BRUK WSZYSTKICH ODPOWIEDZIALNYCH ZA DZISIEJSZY STAN, TYCH CO PRZEKROCZYLI WIEK 35 LAT

 6. Autor artykułu zapomniał że nie tylko istnieje tam Biedronka (obcy kapitał) ale również Polskie biznesy. Np. Top Market a ceny nie odbiegają….. Także pisząc artykuł trzeba być zorientowany i nie tylko biedronka :):):)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew