690 680 960

Rusza przebudowa najkrótszego połączenia Lublina ze Świdnikiem. Autobusy zmienią trasę

Dzisiaj rozpoczęły się prace związane z przebudową pierwszego odcinka ul. Dworcowej w Świdniku. Do odwołania została ona zamknięta dla ruchu pojazdów.

W poniedziałek rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy ul. Dworcowej w Świdniku. Ulica ta stanowi najkrótsze połączenie Lublina ze Świdnikiem, jednak od lat znajduje się w opłakanym stanie co sprawia, że mało kto z niej korzysta. Na początek zrealizowany zostanie odcinek od strony dworca PKP do lasu Rejkowizna.

Ulica uzyska nową, równą nawierzchnię, aby kierowcy mogli się nią poruszać bez ciągłego wjeżdżania w dziury. Powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Prace mają potrwać do końca bieżącego roku. Urzędnicy już zapowiedzieli, że drugi etap inwestycji, czyli przebudowa drogi wzdłuż lasu do ulicy Brzegowej, czyli do granicy z Lublinem, powinien zostać zrealizowany w ciągu najbliższych dwóch lat.

Odcinek od ul. Bohaterów Westerplatte do ul. Leśnej został już zamknięty dla ruchu pojazdów. Oznacza to również zmianę trasy linii nr 35. Autobus kursuje przez ul. Racławicką, al. Lotników Polskich do ul. Niepodległości. Przystanki Partyzantów – kościół 01 i 02 i Traugutta – szkoła 01 i 02 do odwołanie będą nieczynne. W zamian pojazdy zatrzymują się na przystankach: Świdnik – Helikopter 01 i 02 oraz Kino Lot 01.

(fot. Google Street View)

7 komentarzy

 1. „ciąg pieszo-rowerowy” – twór, który nie pasuje za bardzo ani osobom poruszającym się pieszo, ani jadącym rowerem. Najlepiej to się nadaje do parkowania samochodów.
  Obrzeża miasta. Skraj lasu i tereny kolejowe. Czy nie dało się tam znaleźć 2,0 metrów by zrobić odrębną drogę dla rowerów? CPR z kostki jest dobry dla dzieci na rowerkach. To nawet do jazdy dla niedzielnych rowerzystów się nie nadaje.
  Już lepiej by było, gdyby zrobili zwykły chodnik (nie CPR). A ruch rowerowy niech się odbywa zwykłą jezdnią.

  • Masz rację Franiu, CPR z kostki jest dobry dla dzieci na rowerkach… trójkołowych na plastikowych kółkach, tak jak Twój 🙂

 2. A kiedy remont ul. Zorzy w Lublinie?

 3. Tych auto/busów i tak nie ma w tym świdniku,tam z rozkładem nic się nie zgadza,to o co tu wam chodzi.

 4. Ale ten ciąg pieszo rowerowy to może oznaczać tylko jedno zwężenie jezdni dla samochodów bo raczej nie ma tam miejsca dla tego ciągu.chodnik dla pieszych już jest ale nie zaszeroki taki.pewnie jezdnia z minimalnej szerokości przyjmie rozmiar jeszcze bardziej minimalny i samochody będą się mijały na żyletki takich jezdni w świdniku już jest kilka

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas