690 680 960

Popili i wybrali się na przejażdżkę. Świadkowie widząc, co wyprawiają na drodze, nie wahali się zareagować

Pojazd zjeżdżał na sąsiedni pas jezdni, gwałtownie przyśpieszał, następnie zaś hamował. Okazało się, że 22-letnia mieszkanka gminy Turobin miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę około godziny 22:00 podróżujące drogą wojewódzką numer 835 Lublin – Biłgoraj małżeństwo zwróciło uwagę na poruszającą się przed nimi mazdę. Pojazd zjeżdżał na sąsiedni pas jezdni, gwałtownie przyśpieszał, następnie zaś hamował. To sprawiło, że zaczęli oni podejrzewać, iż kierowca auta może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Świadkowie powiadomili o wszystkim policję. Niebawem dostrzegli, że auto zjeżdża na parking w miejscowości Olszanka. Korzystając z okazji, mężczyzna postanowił działać. Podbiegł do mazdy i wyciągnął ze stacyjki kluczyki. Jak się okazało, za kierownicą siedziała młoda kobieta, wraz z nią podróżowało dwóch mężczyzn. Wszyscy byli kompletnie pijani.

Badanie alkomatem wykazało, że 22-letnia mieszkanka gminy Turobin miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadała też uprawnień do kierowania pojazdami. Kobieta niebawem usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, do tego dochodzi min. 5 tys. złotych grzywny.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Dżesyczka pewnie chciała sama się przekonać jak Beata jechała z dwoma promilami, co prawda też wypadku nie spowodowała.

  2. I zakaz. Zakaz też otrzyma

  3. Zaraz ktoś napisze, że wczoraj widział rowerzystę jadącego po chodniku. Być może tamten rowerzysta też był pijany, ale odjechał bezkarnie, bo nie miał tablicy rejestracyjnej.

  4. o druga Beata się „znalazła”. Ciekawe czy tak samo ja puścili do domu jak tę z Bajmu . Czy wyrok również będzie chociaż trochę podobny . wiele nasuwa się pytań w zakresie równości obywateli wobec prawa .

  5. Szkoda,że zabrakło przepustów w rowie i drzew.

  6. Trzeba liczyć na obywateli. Policja jest skuteczna w łapaniu rowerzystów.

  7. ,aa,boKrzycho.paPj

    Ludzie najgorsze jest to że ludzie szukają,teraz,gdzie by tu znaleźć głupiego czy pijanego,czy słabego,czy chorego ,czy ułomnego.Zauwazam w ludziach taką nienawiść i pogardę dla drugiego człowieka i powtórzę jak to zawsze mówię-alkohol jest dla ludzi mądrych,jak by ta 22 latka była mądra to by grzecznie i bezpiecznie pojechała do domu a nie zgrywała hojraka

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej