690 680 960

Rusza projektowanie zachodniej obwodnicy Zamościa. Trasa pobiegnie nowym śladem

Rusza kolejny etap przygotowań do realizacji zachodniej obwodnicy Zamościa. Podpisano umowę z firmą, która ma przygotować dokumentację do uzyskania niezbędnych pozwoleń oraz ogłoszenia przetargu na budowę trasy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla zachodniej obwodnicy Zamościa. Chodzi o trasę w ciągu drogi krajowej nr 74, która ma się łączyć z planowaną drogą ekspresową S17 na węźle w Sitańcu. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta, oraz poprawić przepustowość sieci drogowej. Nie bez znaczenia jest mniejszy hałas i czystsze powietrze w mieście.

Dokumentacja, którą ma powstać, posłuży do opracowania wariantów przebiegu obwodnicy, zakresu rzeczowego zadania, a także uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która zatwierdzi ostateczny przebieg trasy. Będzie też podstawą do przygotowania i przeprowadzenia przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji, która zostanie zrealizowana w systemie Projektuj i buduj.

Wiadomo już, że trasa pobiegnie nowym śladem i będzie miała blisko 20 kilometrów długości. Nowa droga klasy GP, czyli główna ruchu przyśpieszonego, ma mieć po jednym pasie ruchu w obu kierunkach. W ramach inwestycji powstaną też m.in. skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ciągi pieszo-rowerowe, drogi dojazdowe i urządzenia ochrony środowiska. Trasa będzie realizowana w ramach Programu Budowy 100 obwodnic.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie, GDDKiA)

6 komentarzy

 1. Czy grunty przez które będzie przebiegać obwodnica są wykupione przez tych co wiedzieli nieco wcześniej o sprawie ??

 2. Po uj. Zamiast inwestować w miasta, które mają przyszłość i szansę na rozwój typu Lublin, Chełm, Biała P., Puławy, Lubartów, Krasnik, w pewnym sensie nawet Łuków czy Biłgoraj to inwestują w jakieś….typu Zamość. Nie oszukujmy się w takim Zamościu, Hrubieszowie, Włodawie czy Opolu Lubelskim nic wielkiego nigdy nie było i nie będzie, mają Stare Miasto i niech się z tego cieszą.

  • Tomek również z okolic Lublina

   Zastanów się nad swoimi przemyśleniami, obwodnica nie jest po to aby miasto się rozwijało ale po to aby narastający ruch tranzytowy nie zakłócał życia mieszkańców. Zamiast cieszyć się, że inni też mogą mieć dobrze to narzekasz, że to właśnie oni. Gdyby chodziło o obwodnicę innego miasta też byłoby źle, szanowny panie Januszu (przepraszam Pawle). Pozdrawiam i życzę następnych ciekawych tematów do narzekania.

  • Dokładnie po co takiej wsi zwanej lublin obwodnica skoro w ogóle się nie rozwija? Chełm się rozwija tylko dlatego że partia tego chce. I jak mają się rozwijać miasta typu hrubieszów, tomaszów czy biłgoraj jak wszystkie środki kierowane są na lublin i chełm ? Czyli na wsie bez przyszłości?

  • Wszytskie te miasta prócz Puław i Lublina które wymieniłeś mają gorsze perspektywy i chyba nie mieszkasz w Zamosciu i nie wiesz z co się Dzieje, Rozbudowywana jest Infrastruktóra, Budowane są nowe mieszkania centra, miejsca pracy, Strefa Ekonomiczna jest praktycznie przepełniona. Zaawansowane prace konserwacyjne w Koszarach i na Starym Mieście, Ogromna Przebudowa i poszerzenie obecnej Zachodniej Obwodnicy. Pozatym Miasto ma duże Plany na Zagospodarowanie Gospodarcze i mieszkalne terenów na Wschód Od Obwodnicy Hetmanskiej, pozatym niby ma Powstać Spalarnia, której jestem Zwolenikiem, bo ci co myślą że Wyginą wszytskie Rośliny wokół Zamościa to Ciemna Masa. Pozatym Rozbudowa LHSu na Majdanie. Bliskosc Roztocza Sprawia ze Zamość Jest Bazą Wypadową i prawdopodobnie Najlepsze Perspektywy Turystyczne w Województwie ma Zamość, bo co w Takim Chełmie, czy Białej Podlasce zwiedzisz? Nic, Totalnie Nic Ciekawego, tu chociaz coś jest i skutkiem tego jest dużo lepsza Baza Hotelarska i Turystyczna niż W Chełmie np. Pozatym przez Zamość przebiegają Dwie Wazne Drogi, Zaraz Będzie S17 przy tym też Zagospodarowanie Terenów Wschodnich, bo logiczne Bliskosc Kolosalnie ważnej Drogi Najważniejszej w Województwie tzw Szosa Lubelska przeciez, część Korytarza Via Intermare. I przypominam że Gdy W Chełmie Zdegradowano Drogę Krajową Do Wojewódzkiej co jest strzalem w Kolano, bo gorsze Perspektywy Remontów i inwestycji, to Wiejska Droga Stała się w Powiecie Zamosjkim Z Polnej do Krajowej, i już planowane są 3 Obwodnice w Regionie, a jak Hrubieszów wywalczy TIRy w Zosinie to trasa ta będzie nie wiele Mniej ważna Niż S17 bo Kasa w tą Drigę w ostatnich latach idzie mocno, a przypominam że gdy skonczy się obecną program budowy dróg Ekspresowych to Rząd mozliwe że Zadecyduje przekształcić 74 do S74, bo łącznik wazny pomiedzy S19 Via Carpatia i S17 Via Intermare a pozatym duze inwestycje są potrzebne dla całego kraju nie tylko Zamościa czy Lublina. Więc Naprawde nie mam Pojęcia o co ci chodzi z tym, można Jeszcze Dodać Pobliski Poligon Wojskowy, Najdłuższą Linie Szerokotorową w Polsce i jednă z Najważniejszych, Pobliska Stacja LHS, Zaraz Zacznie Się Rozbudowa Lotniska w Mokrem (Nikt nie oczekuje od Tego Lotniska Chopina, ale to zawsze jakieś Korzyści). Niestety nie zgodzę się z tym co napisałeś o tym

 3. ładne zdjęcie. praca własna ?

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie