690 680 960

Kilkanaście kilometrów nowej nawierzchni na Roztoczu. Otwarto dwie wyremontowane drogi wojewódzkie (zdjęcia)

Kierowcy mają do dyspozycji blisko 15 km równej jezdni na Roztoczu. Samorządowcy nie ukrywali, że przez wiele lat drogi w tej części regionu były zapomniane, przez co wiele z nich ma nawierzchnię w opłakanym stanie.

W piątek miało miejsce uroczyste otwarcie dwóch przebudowanych tras w powiecie biłgorajskim. Chodzi o drogę wojewódzką nr 849 Józefów – Osuchy, oraz drogę wojewódzką nr 853 Józefów – Długi Kąt. Na pierwszej z nich remont objął odcinek o długości ponad 9,5 km, na drugiej nowa nawierzchnia pojawiła się na odcinku 5 km. Łącznie kierowcy mają do dyspozycji blisko 15 km równej jezdni.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. doradca Wicepremiera RP Jacka Sasina Ryszard Madziar, poseł Beata Strzałka, senator Jerzy Chróścikowski, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, burmistrz Józefowa Roman Dziura, orz wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra.

Samorządowcy nie ukrywali, że przez wiele lat drogi na Roztoczu były zapomniane, przez co wiele z nich ma nawierzchnię w opłakanym stanie. Tymczasem Roztocze z roku na rok staje się coraz bardziej popularne wśród turystów. Dlatego też tego typu inwestycje są szansą dla poszczególnych gmin jak również powiatu na rozwój w kierunku m.in. właśnie turystyki. Wyremontowane właśnie drogi prowadzą m.in. do Józefowa, a więc jednego z głównych miejsc na turystycznej mapie Roztocza.

Koszt remontu obu tras wyniósł ponad 7,7 milionów złotych, przy czym ponad 6,2 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

(fot. ZDW)

34 komentarze

 1. Było syto i co wypić.

 2. A ten Policjant w mundurze to co tam robi ? Władzy się podlizuje ?

 3. A co ksiądz i milicjant ma wspólnego z remontem drogi? Oni są utrzymywanie z naszych podatków darmozjady

  • Wójt zaprasza i płaci jest co zjeść i wypić każdy by chciał tam być ale niestety co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

 4. Brawo PIS za złodziejskich partii dziury a teraz masełko

 5. Ja za każdym razem po wykonaniu pracy co do mnie należy nie przecinam uroczyście wstęgi. Zrozumiałbym gdyby każda z tych osób ze zdjęcia dołożyła swoje pieniądze do tej inwestycji. A tak to nie dość, że z pieniędzy publicznych jeszcze wyżerę darmową dostaną to i dzień przyjemnie zleci.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…