Rusza konkurs ekologiczny w gminach Lublin, Lubartów i Niemce

„Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” – to już XIV edycja konkursu, w którym dzieci i młodzież, zbierając makulaturę, uczą się dbać o środowisko. Każda tona zebranego i przetworzonego surowca to 14 uratowanych drzew. Szkoły i przedszkola z gmin Niemce, Lubartów i Lublin mogą zgłaszać swój udział w konkursie do 15 października.

Konkurs organizowany przez Stena Recycling ma na celu zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na znaczenie dbania o środowisko, współpracę w ramach edukacji ekologicznej oraz upowszechnianie pozytywnych wzorców poprzez oddawanie surowców do recyklingu. Zadaniem uczestników jest zebranie jak największej ilości makulatury, która zostanie poddana recyklingowi. Najlepsze wyniki zostaną nagrodzone.

– Konkurs zbiórki makulatury dla szkół i przedszkoli to doskonała okazja do budowania świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Recykling pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz zużycia surowców naturalnych, a papier może być poddawany recyklingowi nawet 6-7 razy. Zapraszamy placówki przedszkolne i szkolne do udziału w projekcie – mówi Aleksandra Surdykowska, Kierownik ds. Marketingu i PR w Stena Recycling.

XIV edycja konkursu „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” organizowana jest również przez oddziały Stena Recycling w Siemianowicach Śląskich, Wrocławiu, Gdyni i Trzebieńczycach. W poprzedniej edycji udział wzięło łącznie 332 szkół i przedszkoli, które zebrały 951 ton makulatury.

(fot. Stena Recycling)
2016-09-02 23:55:50

Zobacz również

1 komentarz

 1. to moze zamist zbierac,zmniejszyc jego zuzycie w urzedach? zaswiadczenia,oswiadczenia,prośby… macie urzedowe komputery,wiec cos takiego jak mail powinno być honorowane jako pismo.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach