Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rozrasta się siatka połączeń z lubelskiego lotniska. Ruszyły loty do Barcelony

Od dzisiaj w każdy poniedziałek podróżni mogą korzystać z nowego połączenia z Portu Lotniczego Lublin. Loty do Barcelony obsługuje Small Planet.

W poniedziałek odbył się pierwszy lot z Lublina do Barcelony, inaugurując tym samym nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Rejsy do stolicy słonecznej Katalonii realizowane są raz w tygodniu, przez linie lotnicze Small Planet. Podróżni z nowego połączenia mogą korzystać w poniedziałki. Samolot z Barcelony wylatuje o 13:05, a w Lublinie ląduje o 16:00. Z Portu Lotniczego Lublin wylot zaplanowany jest na godzinę 9:20, z lądowaniem w Barcelonie o 12:15.

Wyjątkiem będzie 11 września, kiedy wylot z Lublina odbędzie się o godzinie 16:00, a lądowanie w Barcelonie o godzinie 18:55. Z kolei powrotny samolot tego dnia z Barcelony wystartuje o 19: 45, a w Lublinie będzie o 22:40.

– To kolejne nowe połączenie, które w tym roku zostało uruchomione z naszego lotniska. Cieszę się, że pasażerowie bezpośrednio z Lublina mogą polecieć do słonecznej Barcelony. Jestem przekonany, że z tego połączenia zadowoleni będą podróżni, dla których stolica Katalonii jest celem turystycznym, ale także i biznesowym – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Pasażerowie, którzy dzisiaj skorzystali z połączenia, już na lotnisku mogli poczuć klimat Barcelony. Dla podróżnych czekały specjalnie przygotowane tapas, które umiliły im oczekiwanie na lot.

– Cieszymy się z rozwoju współpracy z Portem Lotniczym Lublin. W zeszłym roku oferowaliśmy loty do Burgas, natomiast w tym roku nasza siatka lotów została rozszerzona o kolejne połączenia: do Heraklionu oraz Barcelony – mówi Tomasz Ostojski, dyrektor działu Inflight Small Planet Airlines Sp. z o.o.

To nie koniec nowych połączeń z lubelskiego Portu Lotniczego. Już w najbliższy piątek odbędzie się inauguracyjny lot do Heraklionu. Z kolei za tydzień uruchomione zostanie połączenie do Burgas, cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród lubelskich podróżnych w poprzednich sezonach letnich.

Linie Small Planet przygotowały także coś specjalnie z myślą o miłośnikach białego szaleństwa. Od 23 grudnia tego roku uruchomione zostanie połączenie z Weroną, dzięki czemu amatorzy zimowych sportów już dziś mogą zaplanować zimowy urlop z wylotem z Lublina.

40

42

(fot. PLL)
2017-06-12 18:19:28

16 komentarzy

  1. a co z lotami do Szkocji (Glasgow) dlaczego od polowy czerwca maja być zawieszone???

  2. Cena jak za lot między kontynentalny 8-0. Czy te pazerne typy maja choć trochę pomyślunku? Za chwilę trzeba będzie zamykać — nie dlatego że nie ma chętnych ale dlatego że cena *skutecznie* wszystkich chętnych odstraszy.

  3. zróbcie loty do gdańska bo jak na razie to trzeba jechać busem całą noc

  4. Nie mogli rok temu, jak leciałem do Barcelony?