Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczęła się sprzedaż choinek. Drzewka sprzedają również nadleśnictwa

Choć do świąt pozostały jeszcze blisko dwa tygodnie, w Lublinie już od wielu dni trwa sprzedaż choinek. Choć u handlowców nie ma jeszcze dużego zainteresowania to ruch jest w nadleśnictwach.

W wielu miejscach Lublina odnajdziemy już miejsca, gdzie trwa sprzedaż żywych choinek. Jak na razie zainteresowania większego nie ma, choć pojedyncze drzewka się sprzedają. –Zaczynamy tak wcześnie przede wszystkim dlatego, żeby zaklepać sobie miejsce. Wiadomo że najlepiej będą mieli ci, którzy ustawią się tam, gdzie jest najwięcej klientów. Przywozimy po kilka sztuk, głównie żeby ludzie widzieli że tu jesteśmy i nie szukali choinek w innych miejscach. Zwłaszcza że handlujemy tutaj od 6 lat – wyjaśniał nam dzisiaj pan Adam. Jednak jak dodał, przez ostatnie dni było już kilku klientów. Na razie sprzedają się tylko drzewka w doniczkach, ciętymi nikt się nie interesuje.

Od poniedziałku ze sprzedażą choinek ruszają natomiast nadleśnictwa. Prowadzić je będzie kilka nadleśnictw w naszym regionie m.in.: w Świdniku, Tomaszowie Lubelskim, Zwierzyńcu czy Janowie Lubelskim. Choć większość z nich sprzedaje tylko detalicznie, to np. leśnicy ze Świdnika choinki oferują także w większych ilościach. – Drzewka prosto z leśnych plantacji z pewnością ładniej pachną a co najważniejsze są ścinane tuż przed zakupem, co gwarantuje że dłużej postoją – wyjaśniają leśnicy. Ceny zaczynają się od 10 złotych za choinkę o wysokości do 1 metra, 26 złotych za 2,5 metrową do 60 złotych za mierząca 3,5 metra. Są też drzewka na specjalne zamówienie, leśnicy mają świerki mierzące powyżej 10 metrów, te są sprzedawane po 350 złotych.

Drzewka wyrosły na plantacjach, które nadleśnictwa zakładają w miejscach użytkowanych przejściowo, np. pod liniami energetycznymi lub na gruntach porolnych. Pierwszymi klientami jak zawsze są instytucje i firmy. Kupują drzewka do sklepów czy też hoteli lub restauracji. Stoiska z żywymi choinkami powoli organizują już także większe sklepy. Przy części hipermarketów zlokalizowane są one na zewnątrz, tak by drzewka były jak najlepiej wyeksponowane.

(fot. lublin112)
2014-12-13 21:10:49