Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Morderstwo w Rakowiskach: Syn małżeństwa zatrzymany

Policja zatrzymała 18-latka, syna małżeństwa, których ciała znaleziono dzisiaj rano. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna oraz kobieta zostali zamordowani.

W sobotę o godzinie 7.40 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zadzwonił mieszkaniec Rakowisk, który poinformował, że w pobliskim domu jednorodzinnym drzwi są otwarte. Podejrzewał, że mogło dojść do włamania. Gdy na miejsce dojechali funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, jednak gdy weszli do środka sprawdzić czy dom nie nosi śladów włamania, odnaleźli tam zwłoki dwóch osób. Byli to właściciele domu, 48-letni mężczyzna i 42-letnia kobieta. Podczas rozmów z sąsiadami wyszło na jaw, że razem z małżeństwem mieszkał również ich 18-latni syn. Nie było go jednak w środku.

Natychmiast rozpoczęły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. W wielu miejscach znajdowały się ślady krwi. Ze względu na powagę zdarzenia na miejsce oprócz funkcjonariuszy z bialskiej komendy ściągnięto biegłych z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Do ich zadań należało zabezpieczenie wszystkich śladów w całym domu. Użyto również psa tropiącego, gdyż mundurowi liczyli że podejmie jakiś trop. Tak się jednak nie stało. Wszystkie czynności odbywały się pod nadzorem prokuratora.

Jednocześnie intensywnie poszukiwano syna nieżyjącego małżeństwa. Kryminalni po sprawdzeniu wszystkich jego kontaktów, ustalili, ze może on przebywać w Krakowie. Natychmiast powiadomiono tamtejszą komendę a po pewnym czasie okazało się, że informacja się potwierdziła. Przed południem zatrzymano 18-latka i przetransportowano go do Białej Podlaskiej. W chwili obecnej trwają z nim czynności mające na celu ustalenie czy ma on cokolwiek wspólnego ze śmiercią rodziców.

Jak ustaliliśmy, jest już pewne, że doszło do morderstwa. Teraz śledczy ustalają kto i w jakich okolicznościach dokonał tej zbrodni. Oba ciała nosiły ślady wskazujące na celowe działanie w celu pozbawienia życia. Oględziny oraz czynności w Rakowiskach trwały do wieczora. W domu ujawniono i zabezpieczono wiele śladów, które z pewnością będą pomocne w ustaleniu sprawcy morderstwa. Śledztwo w tej sprawie przejęła prokuratura okręgowa z oddziałem w Białej Podlaskiej. Obecnie nikt nie zdradza, czy zatrzymany 18-latek miał coś wspólnego z tym zdarzeniem. – To ma się wyjaśnić po jego przesłuchaniu, które z pewnością będzie trwało do późnych godzin nocnych – usłyszeliśmy.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne, wideo – Pulsmiasta.tv)
2014-12-13 19:51:36

6 komentarzy

  1. Już sobie wyobrażam jak panowie śledczy klęczą szeregiem przed małolatem i chórem, oraz solo na zmianę, pół nocy zaklinają go żeby łaskawie się wypowiedział na temat.
    D Guantanamo z nim, albo chociaż do Szyman. Będzie szybciej.

  2. przyznał się już czy jeszcze nie

  3. Moich Rodziców by mógł zabić ten morderca a nie ich… ja już mam dość.!

  4. To nie sa ludzie ,ludzie sie tak nie zachowuja drodzy panstwo

Z kraju