Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rozbudowa podstawówki na Felinie dobiegła końca. Obiekt pomieści dodatkowe pół tysiąca dzieci (zdjęcia)

Nowa część Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej przy ul. Jagiełły w Lublinie jest już gotowa. W przestronnym, jasnym i dobrze oświetlonym, do tego w dużej części przeszklonym budynku lekcje zaczną się od września.

Wciąż rozbudowujące się osiedle na Felinie, a tym samym rosnąca liczba mieszkańców sprawiły, że w znajdującej się tam szkole podstawowej zaczęło brakować miejsca dla uczniów. Dlatego też miasto podjęło decyzję o rozbudowie placówki. Prace właśnie dobiegły końca i wykonawca przekazał obiekt do odbiorów. Te ruszą już niebawem.

W ramach inwestycji powstał trzykondygnacyjny segment w kształcie litery „L” przeznaczony do zajęć lekcyjnych. Nowy budynek znajduje się po północno-zachodniej stronie istniejącego. Nowa część jest niezależna, ale połączona funkcjonalnie korytarzami na wszystkich kondygnacjach ze „starym” budynkiem, co zapewnia swobodną komunikację.

Aby placówka była spójna, nowa część budynku jest takiej samej wysokości i posiada podobne gabaryty jak obiekt istniejący. Znajduje się w niej 16 klasopracowni wraz z zapleczami, częścią administracyjną, pomieszczeniami socjalnymi, łazienkami oraz salami ogólnego przeznaczenia. Do tego dochodzi przestronna sala do gimnastyki korekcyjnej. Segment dydaktyczny jest dodatkowo podpiwniczony. Tam znalazły się szatnie oraz pomieszczenia techniczne.

Zbudowano również parterowy budynek kuchni i stołówki. Ma on powierzchnię ponad 550 m2. Przewidziano również dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kuchni. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie do 1500 posiłków dziennie.

– Rozbudowa tej jednej z większych miejskich szkół o dodatkowe moduły – do zajęć lekcyjnych oraz nową część gastronomiczną, to kolejna ważna inwestycja w oświatę. Aktualnie w tej szkole uczy się ponad 650 uczniów, natomiast w nowej części znajdzie się miejsce dla dodatkowych 500 dzieci. Wszyscy uczniowie otrzymają też komfortowo wyposażony nowoczesny blok żywieniowy. To dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie w kontekście rozbudowującej się dzielnicy Felin, które właśnie finalizujemy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Prace budowlane przy ul. Jagieły kosztowały blisko 18 mln zł. Obecnie w przygotowaniu jest zakup nowych mebli i pomocy dydaktycznych do klasopracowni oraz wyposażenia kuchni i zaplecza. Zajęcia lekcyjne w nowych przestrzeniach ruszą wraz z nowym rokiem szkolnym.

(fot. UM Lublin)

4 komentarze

  1. Pomiziaj mnie kotkiem (wiosennym)

    Tylko kto te dzieci urodzi? Trzeba by zaimportować… Hura! Mamy jak w Niemczech! Na pewno tego chcieliście?

  2. Jaka rosnąca liczba mieszkańców…? Przecież z roku na rok w Lublinie ubywa… kto więc tam mieszka? i jacy z nich mieszkańcy skoro podatki odprowadzaja u siebie w Koziej Wólce a oczekują, że za nasze podatki dostaną parkingi, przedszkola, szkoły i całą infrastrukturę??

  3. No to będzie okazja wypinać piersi na ordery nagrody a i pokropek też pewnie przygotowany.
    A tekście są conajmniej dwa przekłamania , kuchnia jako taka zostaje na dotychczasowej powierzchni ,a przebicie (łącznik) starego z nowym jest tylko na parterze

  4. Proszę o artykuł na temat sytuacji związanej z panią dyrektor i tym co wyprawia w tej szkole a także o śmierci młodego nauczyciela z tek szkoły który odebrał sobie życie

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo