690 680 960

Rozbił audi, bo wybiegły mu na drogę dziki. Służby ratunkowe powiadomił system eCall (zdjęcia)

Chciał uniknąć zderzenia z dzikami, zjechał z drogi i uderzył w przepust. O wypadku służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie z systemu eCall pojazdu.

Minionej nocy policjanci z Łukowa otrzymali zgłoszenie o wypadku z systemu eCall pojazdu marki Audi. Do zdarzenia doszło na ul. Świderskiej. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

Po wypadku system automatycznie wysłał z pojazdu zestaw podstawowych informacji, z których wynikało, że w zdarzeniu uczestniczył samochód marki Audi Q5, którym podróżowała tylko jedna osoba. Było to powiadomienie o zdarzeniu najwyższej skali.

Jak ustalili na miejscu policjanci, 24-latek z Łukowa zjechał z jezdni, złapał pobocza i uderzył w przydrożny przepust. Młody mężczyzna z miejsca zdarzenia został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że kierujący nie doznał poważnych obrażeń ciała, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jadąc drogą w kierunku centrum Łukowa w pewnym momencie zauważył przebiegające przed pojazdem dwa dziki. 24-latek chciał uniknąć zderzenia i gwałtownie odbił kierownicą. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

*System Ecall zintegrowany jest z urządzeniem zainstalowanym w aucie, które uruchamia się dzięki czujnikom pokładowym, wykrywającymi zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu.

(fot. Policja Łuków)

10 komentarzy

 1. gostek ściemnia … bo jechał ile silnik dał !!!!

  • Może od razu zgłoś swoją opinię do policji oraz firmy ubezpieczeniowej, ewentualnie złóż już opinię niedoszłego biegłego do sądu !

 2. *** to siedział ale za kierownicą

 3. Jakby jechał spokojnie to nic nikomu by sie nie stało. A jak koniec licznika za przewodnika to jest taki efekt. Mlodzi dokąd tak pędzicie? Delektujcie się życiem. Ono jest takie piekne….

 4. Widać wysepkę, linie nakazujące powrót na swój pas i nagle dziki zaskakują kierowcę, który jedzie 50 km/h. Ten nawet nie ma czasu na hamowanie. Matka ojca także przekonywała, że ciąża to efekt uszkodzonej gumki chociaż mąż bezpłodny…

 5. Hejterzy. Wam wybiegnie jakieś zwierzę to się będzie śmiać. Baranim głosem.

  • hd – mi wybiegla sarna jechalem 90 i z 30 dostala.straty- zbity lewy kierunek .podgumowany przedni zderzak nawet nie pekl ale to inna bajka bo jezdze japoncem z 94r

 6. Japoniec z 94 z podgumowanym zderzakiem…………
  Bahahahahahaha bahahahahaha bahahahahaha bahahahahahaa

 7. stary szybki i wściekły

  Czytajcie ze zrozumieniem, pojazd uderzył w przepust , nie w dziki stąd takie uszkodzenia

 8. Nic by mu nie było jak by miał zderzak podgumowany

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…