Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzystka wjechała na skrzyżowane przed jadącego seata. Trafiła do szpitala

W poważnym stanie przebywa w szpitalu starsza kobieta, która wjechała wczoraj prosto przed jadącego seata. W wyniku tego auto potrąciło rowerzystkę.

Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Jezioro w gminie Siemień w powiecie parczewskim. Na drodze wojewódzkiej nr 814 Radzyń Podlaski – Glinny Stok samochód osobowy potrącił rowerzystkę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, rowerzystka wyjeżdżała z drogi podporządkowanej. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą wojewódzką seatowi.

Kierująca rowerem 77-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala. Doznała poważnych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latka jadąca seatem, jak i ranna kobieta, były trzeźwe. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. policja)
2018-04-08 12:24:28
.

18 komentarzy

 1. chyba stan nie jest taki zły, skoro 77 latka była w stanie dmuchać w alkomat…

 2. I właśnie dlatego nie cierpię rowerzystów

 3. Dlaczego od rowerzystów będących uczestnikami ruchu drogowego nie wymaga się posiadania właściwych do tego uprawnień?

 4. Tak się właśnie kończy dopuszczanie do ruchu uczestników bez sprawdzenia znajomości przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści uprawnieni są do ruchu po drogach publicznych na podstawie samego dowodu osobistego, z domniemaniem znajomości przepisów. Po co więc egzamin teoretyczny na prawo jazdy dla innych uczestników? O ustawowym zadbaniu o likwidację szkód dla poszkodowanych przez rowerzystów już nie wspomnę.

 5. Z pełną prędkością na skrzyżowanie! Tak wygląda rowerzysta który nie umie używać mózgu!

 6. To przez tego pisa bo powyzamykał gieesy w niedziele to żem pędziła na złamanie karku jak żem se przypomniała że pasztetowa sie kończy. No i @Franio goowno zje bo nie kupiłam!

 7. jak się w tym wieku nie myśli na drodze to czas na PKS albo opiekunkę.

 8. A to dopiero początek,bowiem ma wejść w życie przepis dopuszczający przejazd rowerzysty przez przejście dla pieszych.Każdy z odrobiną wyobrażni może już przewidzieć jego skutki.Kierowcy miejcie się na baczności,wszędobylskie rowery teraz będą śmigać bez ograniczeń tuż przed maską samochodu.

  • No i jeszcze jazda drogą expresową i autostradą i to najlepiej pod prąd !, lecz się na nogi

  • Może nie bedzie zły ten przepis, zmusi kierowców do zmniejszenia predkości i obserwowania okolic przejśc dla pieszych. W przeciwnym razie ryzykują zabiciem człowieka i odpowiedzialnoscią za to. Przepis mówiący o umozliwieniu pieszemu przejscia jest nagminnie ignorowany przez kierowców, a jak już znajdzie się taki co się zatrzyma to dwie mendy z tyłu wjadą w tył jego samochódu. Taka rzeczywistość niestety. Czas najwyższy na zmiany zachowań kierowców , owszem jest poprawa i coraz wiecej kierowców jest uprzejmych i uważnych (20-30 % niestety to za mało aby było bezpiecznie dla niechronionych pełnoprawnych uczestnikow ruchu- pieszych i rowerzystów )

   • Od dawna jest tak. Następny krok to będzie obowiązek zatrzymania się jeżeli pieszy będzie oczekiwał na wejście.

    $ 47.4. „Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest zobowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.”

 9. 77 lat żyje bez mózgu?

 10. Jak czytam te komentarze to naprawdę niektóre są nie odpowiednie ten kto nie zna sprawy niech zachowa,, złote durne myśli dla siebie,,

  • W tym samym miejscu policja dwukrotnie upominała nastolatkę, która jechała na rolkach środkiem pasa. Dziewczyna nic sobie nie robiła z upomnienia przez funkcjonariusza.
   To jest droga wojewódzka, z ograniczeniem w pobliżu przejścia dla pieszych do 70 km/h.
   Jeśli rowerzyści będą wyjeżdżać z podporządkowanej bez zachowania ostrożności, a niunie będą środkiem pasa zasuwać na rolkach, to takich sytuacji niestety będzie więcej.
   Pozdrawiam sąsiadkę.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo